Kaçıranlar için: “Cinai Tuhaflıklar”

Temmuz 19, 2023

Kaçıranlar için: “Cinai Tuhaflıklar”

Armağan Tunaboylu’nun “Cinai Tuhaflıklar” adlı polisiye hikâye kitabı Oğlak Yayınları etiketiyle Maceraperest Kitaplar serisinden 2020 yılında yayımlandı. Bu heyecan dolu kitabı öneriyoruz.

Tanıtım bülteninden

“Armağan Tunaboylu bu sefer de hikâyeleriyle karşımızda… Gene iyi bildiği, nasıl bu kadar iyi bildiğini bilemediğimiz karakterlerle. Ama sonuç olarak Metin Çakır’ı yaratmış adamdan söz ediyoruz. Oğlak’tan çıkan Cinai Tuhaflıklar’ın ilk hikâyesinde Ay Katili’ne yakalanmadan kapağı eve atmaya çalışıyoruz. Kendisi “intikam”dan söz ediyor ama aslında mesele “adaleti bizzat tecelli ettirme” meselesiymiş gibi geldi bana… Nasıl der eskiler? Pek leziz!”

Sevin Okyay

“Tabutta röveşata gibidir polisiye öykü yazmak. Armağan Tunaboylu bu sınırlı ve dar alanda her biri suçu anlatan öykülerini karakterleriyle, atmosferiyle, gizemiyle ve kurgusuyla diriltmeyi başarmış ve âdeta onlara nefes aldırmış.”

Ahmet Ümit

Oğlak Yayınları, Armağan Tunaboylu’nun ilk hikâye kitabı Cinai Tuhaflıklar’ı Maceraperest Kitaplar arasında yayımlamaktan gurur duyar.

Seçkin kitapçılarda, internet satış noktalarında ve Zambak sokak, 21 Beyoğlu’nda.

edebiyathaber.net (19 Temmuz 2023)

Yorum yapın