Kaçıranlar için: “Afrika’nın Yeşil Tepeleri”

Ocak 6, 2020

Kaçıranlar için: “Afrika’nın Yeşil Tepeleri”

Ernest Hemingway’in “Afrika’nın Yeşil Tepeleri” adlı kitabının yenilenmiş baskısı, Fatma Aylin Sağtür çevirisiyle Bilgi Yayınevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Hemingway, Avrupa’da bulunduğu yıllarda sık sık Afrika’ya avlanmaya gitmiştir. Kendi ülkesinde de balıkçılıkla birlikte, avlanmanın her türüne ilgi duymuş; çoğunlukla avlanabileceği yerlerde yaşamış; daha sonra da bunları birbirinden güzel öykülerle anlatmıştır. Afrika’nın Yeşil Tepeleri, yalnızca avcılığı, avlanmayı anlatan bir yapıt değildir. Kitapta, bir yandan tüm canlı cansız varlıklarıyla Afrika’nın doğasını, bir yandan da kendi yaşamıyla, yaşam felsefesiyle Hemingway‘i bulacaksınız.

Avcılık, doğal yaşam, hayvan hakları gibi konular üstüne düşünen herkesin okuması gereken bir kitap olan Afrika’nın Yeşil TepeleriKüçük İskender‘in önsözü ve Fatma Aylin Sağtür‘ün özenli çevirisiyle av tutkunlarının iç dünyasına tutulmuş bir ayna gibi.

Afrika’nın Yeşil Tepeleri baştan sona gözden geçirilip yenilendi, içinde Hemingway‘in Afrika günlerinden fotoğrafların ve el yazması müsvedde örneklerinin bulunduğu, kuşe kâğıda basılmış 21 görselle zenginleştirildi.

www.bilgiyayinevi.com.tr/

edebiyathaber.net (6 Ocak 2020)

Yorum yapın