Güzin Öztürk’ten yeni roman: “Pan’ın Penceresi”

Eylül 12, 2023

Güzin Öztürk’ten yeni roman: “Pan’ın Penceresi”

Güzin Öztürk’ün yazdığı, Ekin Taylor’un resimlediği “Pan’ın Penceresi” Bilgi Çocuk etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Gülümsemesi, krep üstündeki çilek reçeli gibiydi.

Yumurtanın üstündeki kırmızıbiber gibiydi.

Annemin çikolata şelaleli keki gibiydi.

Onunla dost olacağımızı o an anlamıştım.

Tuna’yla Kayra, sağlık sorunları yaşarken birbirlerini keşfeden, duygu, mizah dolu bir yaratıcılığın baş döndüren yaşantılarıyla birbirlerinden güç ve cesaret alan iki çocuk. Geliştirdikleri sevgi ve dayanışmanın, birlikte kurulan düşlerin iki pencere arasında bir nehir gibi aktığını hissedeceksiniz.

Güzin Öztürk hassas bir konuyu, duygusal bir tonun ağdasından, tuzaklarından kaçınarak çocuk dünyasını derinlikleriyle yansıtan bir dil ve anlatımla işliyor.  Çocuk romanı kahramanları Peter Pan ve Alis’le kurulan yaratıcı bağlar okura birçok sürpriz sunuyor.

Pan’ın Penceresi’nden bakanlar duygu fırtınası ve kahkaha sağanağı altında büyüyen bir dostlukla tanışacaklar.

Yazar hakkında

Gediz/Kütahya’da doğdu. Okumayı çok seven bir anne ve iki abla sayesinde kitapların büyülü dünyasıyla tanıştı. İlk kütüphane kartını ilkokul ikinci sınıftayken edindi. Yazma denemeleri o zamanlar başladı. Fakat hiç çocuklar için yazmayı denememişti, bu yıllarca böyle devam etti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve yazmaya ara vermedi.

2015’te Nevzat Süer Sezgin’in Çocuk Edebiyatı Atölyesi’ne katıldı ve aynı yıl ilk romanı Kuş Olsam Evime Uçsam ile Tudem Edebiyat Birincilik Ödülü’nü aldı. Hanulim Kids Publishing tarafından Savaştan Kaçan Ağaç ismiyle raflara yerleşen ilk romanı Koreli çocuklara ulaştı.

2022’de İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü lisans eğitimini tamamladı.

İzmir’de yaşıyor. Çocuk edebiyatına, çocuk haklarına, başka kültürlere, ilginç ve yenilikçi anlatılara ve kara mizaha ilgi duyuyor. Çocuklarla başka türlü bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyor.

edebiyathaber.net (12 Eylül 2023)

Yorum yapın