Ferzan Özpetek son kitabı “Bir Nefes Gibi”yi anlatıyor

Şubat 11, 2021

Ferzan Özpetek son kitabı “Bir Nefes Gibi”yi anlatıyor

Boyner ve Can Yayınları işbirliğiyle gerçekleştirilen online okur – yazar buluşmaları kapsamında Ferzan Özpetek bu haftaki söyleşinin konuğu olacak. Belçim Bilgin moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşi 13 Şubat Cumartesi 18:00’de Boyner Instagram hesabından canlı yayınlanacak.

İtalya’da da en çok satanlar listelerinde zirveden inmeyen ve dört haftada 100 bin basılan “Bir Nefes Gibi” kitabıyla Ferzan Öztepek, okurlarını Roma ile İstanbul, şimdi ile geçmiş arasında, iç içe geçen yaşamların ve yazgıların hükmettiği gizemli bir yolculuğa çıkarıyor. Et ve tırnak gibiyken yıllar önce meydana gelen bir olayla yollarını ayıran iki kız kardeşin karanlık sırları etrafında örülen “Bir Nefes Gibi”, tutkularına esir düşenleri, kadere meydan okuyanları, sevgiyi, ihaneti ve her şeye rağmen yılların tüketemediği umudu anlatıyor. 

Ferzan Özpetek kelimelerle dans ettiği, masalsı bir dille anlattığı şehirler, kültürler ve yaşamlar arasında bu keyifli yolculuğu ve merak edilen birçok konuyu Belçim Bilgin moderatörlüğünde okurlarıyla ve izleyicileriyle paylaşacak.  Sinema ve kitap tutkunlarını buluşturacak Ferzan Özpetek ve Belçim Bilgin söyleşisi, 13 Şubat, Cumartesi saat 18.00’de Boyner’in www.instagram.com/Boyner/ hesabından canlı yayınlanacak.

edebiyathaber.net (11 Şubat 2021)

Yorum yapın