Eksimus Serüvenleri, “Yalancı Cennet” ile sürüyor!

Kasım 26, 2014

Eksimus Serüvenleri, “Yalancı Cennet” ile sürüyor!

yalanci_cennet_eksimus_seruvenleri_2_kapak.inddAslı Tohumcu’nun kaleme aldığı Eksimus Serüvenleri dizisinin ikinci kitabı Yalancı Cennet, Elif Deneç’in resimleriyle 11 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında.

Eksimus Serüvenleri’nde heyecan bitmedi! Serinin ilk kitabı Üç Kişilik Ordu’da süper güçlere sahip sıra dışı bir aileyle tanışmıştık. Işınlanabilen bir dede, her şeyin arkasını görebilen bir baba, duyguları kabardığında fırtınalar koparan bir anneden sonra, on altıncı yaşlarına basıp şimdi süper güçlere sahip olma sırası Kutlu ve Umay’da! Bir yandan güçlerini kullanmayı öğrenmeye çalışırken diğer yandan da içine düştükleri durumdan kurtulmak için uğraşırlar. Olayların ardı arkası kesilmez.

“Dedecim,

Az önce mutfakta benim de bir gücüm olduğunu keşfettik: Zamanı durdurabiliyorum. Ama sen bunu hatırlamayabilirsin, çünkü ayrıca zamanda gezinebiliyorum ve az önce Umay’ı kurtarmak için geçmişe dönmeyi denemeye karar verdim. Bakalım doğru zamanı tutturabilecek miyim? Lütfen bir yere ayrılma ve beni bekle olur mu:)

Kutlu.”

edebiyathaber.net (26 Kasım 2014)

Yorum yapın