Edebiyat tutkunlarını buluşturan park

Mart 19, 2021

Edebiyat tutkunlarını buluşturan park

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, kent halkının kültür ve sanat gelişimine katkı sağlamak amacıyla Manavgat Irmağı kıyısında hayata geçirdiği Edebiyat Parkı ve Kitap Kafe, edebiyat tutkunlarından büyük ilgi görüyor.


Manavgat Belediyesi tarafından Manavgat Irmağı’nın Yukarıpazarcı Mahallesi kısmında düzenlemesi yapılan Edebiyat Parkı içinde yer alan Kitap Kafe ve sanat bankları özellikle pandemi döneminde vatandaşların öncelikli tercih ettiği mekanlardan biri haline geldi. Manavgat Belediyesi’ne ait Kitap Kafe’ye gelen vatandaşlar, Manavgat Irmağı’nın eşsiz güzelliği ve keyifli manzarasında hem ücretsiz ikram edilen çaylarını yudumluyor hem de seçtikleri kitapları hoş bir ortamda okuma imkanı buluyor. Edebiyat Parkı ve Kitap Kafe’de görevli belediye personelleri, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak hizmet vermeye özen gösteriyor.
Kitap Kafe’yi ziyaret eden vatandaşlar, Edebiyat Parkı’nı kente kazandıran Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Başkan Sözen de ırmak kenarlarının her yaştan, her kesimden vatandaşa hitap edecek şekilde tasarlanarak kentle bütünleştirildiğini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, Yukarıpazarcı Mahallesi’ne denk gelen kısımda bir Edebiyat Parkı’nı oluşturarak kentlinin kültür ve sanat gelişimine katkıda bulundukları için mutlu olduklarını da dile getirdi.
Kent içinde yeni kültür ve sanat alanları oluşturmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Sözen, “Manavgat’ta yaşayan vatandaşlarımızın sosyal yaşamına büyük katkı sağlayan eşsiz güzellikteki ırmak kenarlarımızın sanatsal ve kültürel faaliyetler amacıyla kullanılması, kentimize artı değer katıyor. Kitap kafemize gelen kitap severler, burada keyifli vakit geçirerek hem çaylarını yudumluyor, hem de muhteşem ırmak manzarası karşısında ruhlarını dinlendiriyor. Tüm vatandaşlarımızı kitap kafeden yararlanmaya davet ediyorum. Bu bilinçle, vatandaşlarımıza yeni sosyal yaşam alanları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Hürriyet (19 Mart 2021)

Yorum yapın