“Dünyamızı Biçimlendiren Olağanüstü Bitkiler”i okumadım demeyin

Mayıs 24, 2021

“Dünyamızı Biçimlendiren Olağanüstü Bitkiler”i okumadım demeyin

Helen ve William Bynum’um “Dünyamızı Biçimlendiren Olağanüstü Bitkiler” adlı kitabı Oğlak Yayınları etiketiyle 2014 yılında yayımlandı. Kitap % 40 indirimle 140 TL yerine 84 TL’ye alınabilir.

Tanıtım bülteninden

Kew Kraliyet Botanik Bahçesi’nin benzersiz koleksiyonundan zarif illüstrasyonlarla süslenmiş bu kitap, dünyamızı biçimlendiren dikkate değer bitkilerin güzelliğine, çeşitliliğine, önemine övgü niteliğinde.

Beslenme, barınma, giyinme, ulaşım ve tedavi ihtiyaçlarımız için binlerce yıldır bitkilerden yararlanıyoruz. Günümüzde modern petrokimya sanayi ürünlerine külfetsizce ulaşmanın keyfini sürsek de, bitkilere hâlâ aynı ölçüde muhtacız.

Giderek şehirleşmekte olan dünyamızda, bitkilerin büyük şehirler için yeşil akciğer işlevi görmesi kadar şehir sakinlerine teselli ve huzur vermesi de büyük önem taşıyor. Hızla küçülen ve giderek azalan yabanıl doğal alanları her zamankinden daha değerli artık.

Bu kitap, avcı toplayıcılıktan tarıma geçiş yolculuğumuza eşlik eden bitkiler dünyası ve onun çok çeşitli üyelerini konu alıyor.

Kitabı indirimli almak için>>>

edebiyathaber.net (24 Mayıs 2021)

Yorum yapın