Masthead header

Dövüş Kulübü’nün 2. Sayısı bu hafta raflarda

dovus-kulubu-2Chuck Palahniuk’ın başyapıtı olan Dövüş Kulübü’nün devamı, çizgi roman olarak yayımlanmaya devam ediyor. Çevirisini Gökçe Alper’in üstlendiği ikinci sayı, yine Ayrıntı Yayınları etiketiyle yayımlanacak. Kitabın çıkış tarihi 7 Ağustos.

10 sayıdan oluşan ve ince fasiküller şeklinde yayımlanan çizgi romanın ikinci sayısı, orijinaliyle aynı anda basılıyor.

Cameron Stewart’ın çizimleriyle hayat bulan bu devam öyküsünün 2. sayısının tanıtım metni şöyle:

“Niçin insanları, canlarını yaktıktan sonra daha çok severiz?

Palahniuk’un, çizgi roman olarak geçen ay devamı basılmaya başlanan yeraltı fenomeni Dövüş Kulübü 2, sarsmaya, şaşırtmaya ve bildiklerimizi unutturmaya devam ediyor. Tyler Durden’in on yıl sonra geri dönüşüyle, kaldığı yerden yeniden başlayan hikayenin 2. Sayısı, Cameron Stewart’ın çarpıcı çizimleriyle Ağustos ayında Amerika ile eş zamanlı ve yine farklı kapak tasarımlarıyla geliyor.

Aradan on yıl geçmiştir. Kahramanımız Marla Singer’la evlenmiştir. Dokuz yaşında bir oğulları vardır. Huzursuzluklar, tatsızlıklar… Tyler Durden aralarında gezinmeye başlamıştır. Herşey Marla’nın onu aldattığını itiraf etmesiyle başlar ve bir gece… Bir kundaklama, bir aldatma ve bir kaçırılma…

‘Haplara dayanıyoruz, haplarla dayanıyoruz. Yumruğu patlatın, kiliseleri devirin, kendiniz olun. Size giydirilenleri çıkartın. Sahip olduklarınız, size sahip olacak yoksa. Bırak onları, bırak televizyonların yalanlarını, arabaları, evleri, kıyafetleri ve modayı. Bizim savaşımız kendimizle.’”

edebiyathaber.net (4 Ağustos 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r