Masthead header

Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması’nın 2015 teması “Doğa”

yarisma+3Tek kademeli, ulusal bir öğrenci yarışması olan 3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması’nın 2015 yılı teması; “Doğa”.

“3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması” ile güzel sanatlar ve tasarımın teşviki; ilgili mesleklerin gelişmesi; katılımcıların rekabet gücü kazanmalarına uygun ortamın sağlanması, seramik sektörü alanında tasarımın öneminin vurgulanması; genç tasarımcıların desteklenmesi ve seramik sektörüne teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Yarışmacılardan istenen doğadan alınan malzemeler ile üretilen seramiği doğadan esinlenerek şekillendirmeleri, doğanın sundukları ile insan üretiminin ara kesitinde tasarım yapmaları. Yarışmacılar yarışmaya ait sorularını, 10 Ağustos 2015 günü, saat 17:00’ye kadar yarışma raportörlüğü kanalı ile yarışma jürisine etkinlik@yem.net e-posta adresi üzerinden iletebilecek. Soruların yanıtları, 17 Ağustos 2015 günü www.dogadansanatasentasarla.com web adresinde yayımlanacak.

Asli Jüri Üyeleri: Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ GSF Grafik Tasarım Bölümü Başkanı), Prof. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi GSF Dekanı), Prof. Sevim Çizer (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı), Sinan Canpolat (Mimar, Yurtbay Seramik Pazarlama Md. Yrd.), Tamer Nakışçı (Tasarımcı, Studio Nakışçı)

Yedek Jüri Üyesi: Muharrem Uzun (Yurtbay Seramik Ar-Ge ve Teknoloji Yöneticisi)

Yarışma takvimi: 

Son teslim tarihi: 23 Kasım 2015 – Jüri değerlendirme tarihi: 27 Kasım 2015 – Sonuçların ilanı: 7 Aralık 2015

Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması hakkında tüm detaylara, katılım şartları ve başvuru formuna www.dogadansanatasentasarla.com internet sitesinden ulaşmak mümkün.

edebiyathaber.net (4 Ağustos 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r