Dedektif Samson’la iz peşindeyiz…

Mart 28, 2023

Dedektif Samson’la iz peşindeyiz…

Katerina Gorelik’in yazıp resimlediği Dedektif Samson, 5 ve üzeri yaş grubu için Ümit Mutlu çevirisiyle Uçanbalık Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Burnunun götürdüğü yere gitme vakti!

Katerina Gorelik’in yazıp resimlediği Dedektif Samson, etkileşimli metni ve rengârenk sayfalarıyla merak duygunuzu kabartacak, oyunbaz bir hikâye anlatıyor. 

Gizem dolu bulmacalarla örülü bu hareketli macera, içinizdeki gizli dedektifi uyandırmakla kalmayıp, sizi araştırma yapmaya ve iz sürmeye heveslendiriyor.  

Okuru kendiliğinden anlatısına katıp eğlencenin katsayısını artıran kitap; sorunların üstesinden gelmeye çalışırken, çözüm odaklı düşünmenin ve hızlı karar almanın önemini vurguluyor.

İmdaat, hırsız var!

Kurbağa’nın asla solmayan çiçekleri, Kırkayak’ın pabuçları derken… kasaba ahalisini bir telaş sarıyor ki hiç sormayın.

Kimisi gözlüğünü kaybetmiş, kimisi yumurtalarını. Hatta başkasından itinayla araklanan, pardon, ”biriktirilen” mücevherler bile sırra kadem basmış durumda!

Eyvah, kasabaya açgözlü bir hırsız dadanmış gibi görünüyor. Ama telaşa gerek yok! Çünkü ünlü Dedektif Samson var! Ve onun olduğu yerde hiçbir şey uzun süreli kaybol(a)maz.  

Anlaşılan o ki, tecrübeli dedektifimizi yine yorucu bir görev bekliyor. O hâlde, vakit kaybetmeden taze ipuçlarının ve kanıtların peşine düşmeli! Of of, bulunması gereken bir dolu şey var ve tabii sizin yardımınız olmadan bu çok zor. 

Kayıp şeylerin izinde; yeraltına girmeye, okyanusta yüzmeye, dağlara tırmanmaya, ormanlarda koşuşturmaya hazırsanız; Dedektif Samson’un nicedir aradığı yardımcı SİZ olabilirsiniz! Bakalım dedektiflik içgüdüleriniz onunki kadar iyi koku sürebiliyor mu?  

İnce bir mizahi anlayışın ürünü olan bu kıpır kıpır kitabın sayfalarında gezinirken dikkat edin de bir şeyiniz kaybolmasın! Bizden söylemesi…

Tadımlık>>>

Katerina Gorelik

Hukuk fakültesinden mezun oldu ve uzun süre avukatlık yaptı. Daha sonra kariyerini, çocukluğundan bu yana en çok keyif aldığı çizim üstüne yeniden şekillendirme kararı aldı. 2015 yılından bu yana sadece çocuklar için kitaplar yazıp resimliyor. Hayvanları çok seven biri olarak evini pembe bir fil ve ağzından ateş püskürten iki ejderhayla birlikte paylaşıyor. Onların kendisine sonsuz ilham verdiğini düşünüyor. Pek çok ödülün sahibi olan Gorelik’in kitapları şimdiye dek 17 dile çevrildi.

edebiyathaber.net (28 Mart 2023)

Yorum yapın