DasDas Eylül programını duyurdu

Ağustos 31, 2022

DasDas Eylül programını duyurdu

DasDas’ın Eylül ayı programını duyurdu. Eylül ayında tiyatro oyunlarından, konserlere geniş bir seçki DasDas’da seyirciyle buluşmaya hazırlanacak.

Provaları devam eden ‘Dünya Yerinden Oynar’ oyunu 9 Eylülakşamı ilk kez seyirci ile buluşacak. Şebnem İşigüzel tarafından kaleme alınan ve yönetmenliğini Mert Fırat’ın üstlendiği oyunun zengin oyuncu kadrosunda Alara CanayEmine Doruk / Gökşen AteşMelisa AkmanÖzge BorakÖzge FışkınRana Büyükyılmaz ve Su Sonia yer alıyor. Yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu ve hayatları pahasına mücadele edişlerini İstanbul semalarında dolaşan tanıdık ezgilerle seyirciye aktaracak olan ‘Dünya Yerinden Oynar’ 9-10-20-21 Eylül akşamları 20.30’da suare ve 11 Eylül günü 17.00’de matine seansıyla tiyatroseverlerle buluşacak.

DasDas yeni sezonunda prömiyerinden bu yana ilgiyle takip edilen oyunu ‘Romeo ve Juliet’i tiyatroseverlerle buluşturmaya devam edecek. Mert Fırat ve Nagihan Gürkan’ın yönetmenliğini üstlendiği oyun Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcımoğlu Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’i aynı sahnede buluşturuyor. Shakespeare’in hafızalara kazınan bir aşk hikayesini ele aldığı oyunu ‘Romeo ve Juliet’ 15 Eylül akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sevenleriyle tekrar buluşacak.

DasDas Smash Paribu Sahnesi 16 Eylül akşamı 20.30’da Nuri Harun Ateş ‘Kafası Karışık Kontrtenor’a ev sahipliği yapıyor. 2010 yılından bu yana sahnelenen kabare-konser performansta Nuri Harun Ateş, ülkenin aktüel sosyoekonomik ve politik iklim değişikliklerine göre oluşturduğu konuları şarkılar eşliğinde izleyiciyle buluşturuyor.

‘Deli Bayramı’ da yeni sezonda da tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek. Turgut Özakman’ın kaleme aldığı, usta sanatçı Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünü, yönetmenliğini ise Mert Fırat ve Metin Akpınar’ın üstlendiği oyunun güçlü oyuncu kadrosunda Alper BaytekinAyşegül CengizBüşra AlnıtemizCansu BozDidem BalçınErdi GüçlüHande ÖzkurtKadir Burak BaydarMert FıratNila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu yer alıyorOrtaya hiciv sanatının hafızalara kazınacak bir örneğinin konulduğu ‘Deli Bayramı’ 18 Eylül günü 17.00’de DasDas Sahne’de olacak.

‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ 2022-23 tiyatro sezonunda DasDas Atölye’de yalnızların sesi olmaya devam edecek. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan oyun, kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesine odaklanıyor. Ceren Boz, Ümit Erlim, Sabahattin Yakut ve Nihan Işık’ın kadrosunda bir araya geldiği ‘Anadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ 21 Eylül akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

DasDas Sahne’nin ilk günden bu yana ilgiyle takip edilen oyunu ‘Joseph K.’  22 Eylül akşamı 20.30’da yeniden seyirci karşısında olacak. Kafka’nın ölümsüz eseri ‘Dava’nın üzerinden geçen yılların ardından yeniden açıldığı, Tom Basden tarafından kaleme alınan ‘Joseph K.’nın oyuncu kadrosunda Mert Fırat,Didem BalçınOnur Dilber ve Özgün Aydın yer alıyor.

DasDas yeni sezonda müzik içeriklerine de yer vermeye devam edecek. 2007 yılında kurulduğu günden bu yana ilgiyle takip edilen ve son dönemin yükselen isimlerinden olan ‘Madrigal’ müzik grubu sevilen şarkılarıyla dinleyicisine büyülü bir akşam yaşatmaya hazırlanıyor. ‘Madrigal’ 23 Eylül akşamı 22.00’de DasDas Sahne’de olacak.Son yıllarda stand-up denince akıllara gelen isimlerden olan ve ilgiyle takip edilen Deniz Göktaş24 Eylül akşamı 20.30’da DasDas Sahne’ye konuk oluyor. Politik ve kara mizah esintili şovu ile GöktaşDasDas’ta unutulmaz bir geceye imza atacak.

edebiyathaber.net (31 Ağustos 2022)

Yorum yapın