Çukurova 14. Kitap Fuarı 27 Şubat’a kadar

Şubat 20, 2022

Çukurova 14. Kitap Fuarı 27 Şubat’a kadar

İki yıllık bir aradan sonra düzenlenen Çukurova 14. Kitap Fuarı başladı. Onlarca kültür etkinliğine sahne olacak Fuar, 27 Şubat’a kadar devam edecek.

Okurların Tüyap kitap fuarlarına olan hasreti Çukurova Kitap Fuarı ile sona erdi. Bugün itibariyle Adana’da on dördüncü kez kapılarını açan fuar, bölgenin sosyal ve kültürel gelişimine olumlu katkı sağlamaya devam edecek. İki yıl aradan sonra geri dönüşün heyecanı ile onlarca kültür etkinliği ve imza günleri düzenlenecek olan fuar, 9 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

“Yeniden buluştuğumuz için mutluyuz”

Çukurova 14. Kitap Fuarı’nın resmi açılış töreninde fuara coşkuyla hazırlandıklarını ifade eden Tüyap Adana Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Fuarımızı on dördüncü kez kitapseverlerin beğenisine sunuyoruz. Hem okurlarımızla hem de yazarlarımızla yeniden buluştuğumuz için mutluyuz. Bugün kapılarını açtığımız Çukurova Kitap Fuarı birçok kültür etkinliği ve imza günüyle birlikte bölgenin kültürel gelişimi için önemli bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda iki yıllık bir aradan sonra Tüyap kitap fuarlarının bu yılki başlangıcı olan fuarımız için tüm hazırlıklarımızı coşku ile yaptık. Kitap fuarlarımızı özleyen ziyaretçilerimizin beklentilerini üst düzeyde karşılayacağımıza inanıyorum. Tüyap Fuarcılık Grubu olarak kitap fuarlarımızda iş birliği yaptığımız Türkiye Yayıncılar Birliği’ne ve Adana’daki tüm fuarlarımızda desteklerini esirgemeyen Adana Valiliğimize, Adana Büyükşehir Belediyemize ve ÇUFAŞ’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sanata saygı duruşu

Çukurova 14. Kitap Fuarı’nda kitapseverler, kitap fuarlarının simgesi haline gelen söyleşi, panel gibi kültür etkinlikleri ve sabırsızlıkla bekledikleri imza günlerinde yazar ve çizerlerle buluşacak. Şükrü Erbaş’tan Zafer Algöz’e, Varol Yaşaroğlu’ndan Ataol Behramoğlu’na kadar birçok usta isim fuarda sevenleriyle beraber olacak. Söyleşiler ve şiir dinletileriyle beraber ziyaretçiler unutulmaz bir fuar deneyimi yaşayacak. Aynı zamanda yakın zamanda yitirdiğimiz yazar Salih Bolat ve oyuncu Fatma Girik için düzenlenecek etkinliklerle usta sanatçılar için son görev yerine getirilecek. Fuarla ilgili etkinlik programı ve ayrıntılı bilgiye Çukurova 14. Kitap Fuarı’nın www.cukurovakitapfuari.com web sitesinden erişebilecek.

Yüzlerce yayınevi, binlerce ziyaretçi

Çukurova 14. Kitap Fuarı’nda 300’e yakın yayınevi binlerce ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Ayrıca 55 kültür etkinliği ve 250’nin üzerinde imza günü ile bu yıl da Çukurova Kitap Fuarı, bölgenin en büyük kitap fuarı olmasından aldığı güçle unutulmaz buluşmalara imza atacak. Fuar, sadece Adana’dan değil, Çukurova bölgesinden de önemli ziyaretçiler ağırlayacak.

9 gün boyunca fuar heyecanı yaşanacak

Ziyaretçiler ve katılımcılar dokuz gün boyunca fuar heyecanını yaşayacak. Çukurova 14. Kitap Fuarı 19-26 Şubat 2022 tarihlerinde 10.00 – 20.00 saatlerinde, son gün olan 27 Şubat 2022 tarihinde ise 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuarda kitaplar, süreli yayınlar, gazete ve dergi yayıncılığında faaliyet gösteren katılımcılar, medya kuruluşları ve yayın faaliyetinde bulunan önemli sivil toplum kuruluşları ürünlerini sergileyerek, ziyaretçilerle bir araya gelecekler. 

edebiyathaber.net (20 Şubat 2022)

Yorum yapın