Çocuk edebiyatının sevilen yazarı Göktuğ Canbaba’dan yepyeni ve soluk kesici bir seri: “Yarasa Çıkmazı”

Aralık 20, 2022

Çocuk edebiyatının sevilen yazarı Göktuğ Canbaba’dan yepyeni ve soluk kesici bir seri: “Yarasa Çıkmazı”

Göktuğ Canbaba’nın yazdığı, Berk Öztürk’ün resimlediği “Yarasa Çıkmazı: Mumalevi Malikânesi”, 9 ve üzeri yaş grubu için Doğan Çocuk tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Berk Öztürk’ün muhteşem çizimleri eşliğinde soluk kesici bir maceraya hazır olun! Yarasa Çıkmazı serisi ürpertici maceralarla devam edecek!

Karanlıktan hiç hoşlanmayan ve asla cadı olmayı istemeyen Gredi’nin kaderinde Bayan Mumalevi’nin malikânesinde yaşamak ve cadılık eğitimi almak vardı. Zavallı çocuk bu koca malikânenin tuhaf sakinleri arasında öyle yalnız hissediyordu ki… Üstelik sene sonuna dek cadı olmayı öğrenmeli ve tılsımlı hayvanını çağıracak büyüyü yapabilecek hale gelmeliydi. Gredi yalnızlığının aniden sona ereceğini ve kendini karanlık bir gizemin peşinde bulacağını nereden bilebilirdi!

Gredi küf kokusu sinmiş battaniyesinin altında, hiç ses çıkarmadan dişleri birbirine vurarak uzun bir süre bekledi. Ara sıra şömineden çıkan çatırtılar nedeniyle yerinden zıplasa da bir süre sonra sakinleşmeyi başardı. Battaniyeyi burnuna kadar çekip mum ve şöminenin aydınlattığı odasında mutsuz bir şekilde homurdandı. Homurtuları şöyle diyordu: Neden buradayım ki? Kasabamı özledim. Bana hayatı zindan eden iri kıyım abilerimi bile özledim. Büyükannemin hikâyelerini özledim. Makasımı ve iplik setimi özledim.

Göktuğ Canbaba 1981 yılında Ankara’da doğan Göktuğ Canbaba, Anadolu Üniversitesi Basın Yayın Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu. Bitirme tezini fotoğraf alanında yapan Canbaba, hayalini kurduğu seyahatlere çıkıp dünyanın birçok yerini gezdi, fotoğraf projeleri hazırladı. Yetişkinler için dört roman ve iki öykü kitabı yazan Canbaba, Doğan Çocuk Yayınları’ndan yayımlanan Fener Balığının Kayıp Işığı, Valizdeki Kedi, Arayış Ormanı 1, Arayış Ormanı 2 (Solgun Ruhlar Kitabı), Arayış Ormanı 3 (Cadıların Gecesi), Uzayda Sahibini Arayan Köpek, Perili Ev, Oli’nin Sırrı, Çantamdaki Öyküler, Ay’daki Gizemli Kereviz Yemeği, Gökyüzü Boyacısı, Meraklı Gezginin Notları, Hayaller Tarlası’na Davet, kısa öykülerden oluşan değerler eğitimi ve meslekler serisinin de aralarında bulunduğu yirminin üzerinde kitap yazdı. Aynı zamanda çizgi film senaristliği de yapan Canbaba, dünyayı daha yakından tanımak için seyahatlere çıkmaya, bol bol fotoğraf çekip keşfetmeye devam ediyor. 

Berk Öztürk 1988, İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü mezunudur. Nasıl başladığını bile hatırlayamayacağı kadar uzun süredir çiziyor. Berk Öztürk pek çok yayınevi için çocuk kitapları resimledi ve resimlemeye devam ediyor.

edebiyathaber.net (20 Aralık 2022)

Yorum yapın