Masthead header

Buket Çetin’den çocuklara sıcacık bir öykü: “Babam Kurbağa Oldu”

Buket Çetin’in çocuklara yazdığı “Babam Kurbağa Oldu”, Canan Barış’ın resimleriyle Altın Kitaplar tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“Babam kurbağa olmadıysa acaba ne oldu?”

Petek ve Çiğdem bir gün okuldan dönerken apartmanlarının bahçesinde bir kurbağayla karşılaşırlar. Kurbağa ile karşılaşmaları onlar için hayalle gerçeğin iç içe geçtiği heyecan dolu oyunların başlangıcı olur.  Petek heyecanlarını, mutsuzluklarını, hatta yalnızlıklarını bile oyun içinde oyun kurarak yok eder. Ama yine de ortada bir bilinmez vardır: Sahiden de Petek’in babası kurbağa mı olmuştur yoksa bu da Petek’in oyunlarından biri midir? Eğer Petek’in babası kurbağa olmadıysa acaba nerededir?

Babam Kurbağa Oldu; aile bağları, arkadaşlık, özlem ve düşsel yolculuklar üzerine sıcacık bir öykü…

Yazar Hakkında

Buket Çetin, 1980 yılında Ankara’da doğdu. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’ni bitirerek Samsun’da öğretmenliğe başladı. 2010’da Ankara Üniversitesi Yaratıcı Drama Yüksek Lisans Programını tamamladı. 2011 yılında Çağdaş Drama Derneği yaratıcı drama eğitmenliğini tamamlayarak rehber öğretmenliğin yanı sıra drama eğitmenliği yapmaya başladı. Çocuklar ve yetişkinlerle birçok drama atölyesi yürüttü. 2009 yılından bu yana Öğretmen Dünyası, Kahve Molası gibi matbu ve sanal dergilerde öykü ve yazılar yazan yazarın, 2016 yılında ilk kitabı Kulaklarıma İnanamıyorum, Kanguru Yayınları’ndan çıktı. Hâlen Ankara’da bir ortaokulda rehber öğretmen ve drama eğitmeni olarak çalışan yazar, Çağdaş Drama Derneğinde de üyelik ve eğitmenliğini sürdürmektedir.

edebiyathaber.net (1 Mart 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r