Masthead header

Akkuzu Karakuzu: Oyun arkadaşın ne renk olsun?

Mavi, kırmızı, beyaz ya da siyah… Eğer oyun arkadaşımız sevimli, cana yakın biriyse renginin ne olduğu hiç önemli değil. Tıpkı Stefano Bordiglioni’nin yeni kitabında olduğu gibi…

Bembeyaz koyunların top oynatmadıkları siyah koyun Akkuzu ile simsiyah koyunların aralarına almadıkları beyaz koyun Karakuzu’nun, tüm koyunların arkadaş olduğu ve birlikte oynayabildikleri bir sürü aramaya girişmelerinin hikâyesi Akkuzu Karakuzu.

“Karakuzu bunun çok iyi bir fikir olduğunu düşündü ve böylece siyah koyun Akkuzu ve beyaz koyun Karakuzu daha içten bir sürü aramak üzere beraber yola çıktılar.” Böyle bir sürü, bulabilecekler mi gerçekten de?

Akkuzu Karakuzu, Can Çocuk Yayınları’nın yeni dizisi olan “İlk Okuma Kitapları” kapsamında yayımlandı. “İlk Okuma Kitapları”; çocukların okuma becerileri geliştirmelerine yardımcı olmak ve onların bağımsız birer okur olmalarını sağlamak için hazırlanan iyi yazılmış, ilgi çekici metinlerden oluşan yepyeni bir dizi.

Kitabı Tülin Sadıkoğlu ürkçeye kazandırdı, Barbara Nascimbeni resimledi. 5 yaşından itibaren ilköğretim çağındaki tüm çocuklar için…

edebiyathaber.net (10 Ekim 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r