Masthead header

‘Uğultulu Tepeler’e site yapacaklar

İngiliz yazar Emily Bronte’nin dünya edebiyatının en seçkin eserleri arasında yer alan ‘Uğultulu Tepeler’i de gerçek dünyanın acımasızlığıyla karşı karşıya.

Romanın adını aldığı ‘Uğultulu Tepeler’in hikâyesinin geçtiği bölgeye yaklaşık 43.5 milyon lira değerinde bir konut projesi yapılması planlanıyor. Pakistan asıllı İngiliz iş adamı Perves Abbas, ‘Uğultulu Tepeler’e komşu olan araziye önümüzdeki aydan itibaren 320 ev yapacak. Abbas, “Bu güzelliğin bozulmaması için herşeye dikkat edeceğiz” dese de yetkililer endişeli.

Bronte mirasının korunmasıyla ilgili görevli Christine Went “Bu alanı korumamız gerekiyor. Bu kadar çok sayıda yeni ev yapılması, uygunsuz” dedi. Bölge yerel temsilcilerinden John Huxley ise “Bölgenin görünümünde büyük bir değişikliğe yol açacak projeler, turizmi de olumsuz etkiler” yorumunda bulundu. Arazi, Emily Bronte’nin romanında Heathcliff ve Cathy Earnshaw’ın aşkına sahne olan West Yorkshire’daki Haworth Moor’a komşu. Evlerin inşa edileceği arazi, aynı zamanda Charlotte ve Anne Bronte’nin 19’uncu yüzyılda yazdığı romanlarda geçen alanlara da çok yakın mesafede bulunuyor.

10 Ekim 2012

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r