Zeytinburnu Bilgi Evleri öykü yarışması düzenliyor

Ekim 24, 2016

Zeytinburnu Bilgi Evleri öykü yarışması düzenliyor

1477030056_2Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, öğrencilere ve yetişkinlere yönelik öykü yarışması düzenliyor. Yarışmaya son katılım tarihi 14 Ocak 2017.

Zeytinburnu Bilgi Evleri, bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği öykü yarışmasıyla öğrencileri yazmaya davet ediyor. Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyen yarışmada Türkçe’nin doğru ve etkin bir biçimde kullanılması, özellikle de öykücülüğe yeni eserler kazandıran gençlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Konusu serbest olan ve genç yazarların en fazla iki eserle katılabilecekleri öykü yarışmasında, yarışmaya girecek öykülerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayınevine gönderilmemiş olması gerekiyor. Öykü yarışması 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri (1. grup), lise öğrencileri (2. grup), üniversite öğrencileri ve yetişkinler (3. grup) olmak üzere üç farklı grupta gerçekleştirilecek. Yarışmaya gönderilecek eserlerin 14 Ocak 2017 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar Zeytinburnu Bilgi Evleri’ne teslim edilmesi gerekiyor.

Jüri başkanlığını Prof. Dr. Fatih Andı’nın yapacağı öykü yarışmasının değerlendirme kurulunda Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya, Burcu Bayer ve Aykut Ertuğrul gibi yazarlar yer alacak.

Dereceye giren öyküler yayımlanacak

Değerlendirme sonucunda 11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 19.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek ödül töreniyle her grupta 1. olan eser sahiplerine 5 bin TL, 2. olan eser sahiplerine 3 bin TL, 3. olan eser sahiplerine 2 bin TL ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler haricinde her grupta ilk beş eser sahibi mansiyon ödülü olarak 500 TL ile ödüllendirilecek.

Bunun yanı sıra yarışmada dereceye giren eserler, kitap haline dönüştürülerek, Zeytinburnu Belediyesi tarafından edebiyat dünyasına kazandırılacak. Yarışmaya katılmak isteyen yazarların başvuru yapmak için “www.bilgievi.org.tr” adresini ziyaret etmeleri ya da 413 11 11/3211 numarasını aramaları yeterli.

edebiyathaber.net (24 Ekim 2016)

Yorum yapın