Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2024 teması MACERA

Kasım 14, 2023

Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2024 teması MACERA

Türkiye’nin dört bir yanından 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin her yıl yoğun ilgi gösterdiği Zeynep Cemali Öykü Yarışması‘nın 2024 yılı başvuruları başladı. Edebiyatımıza yeni öykücüler kazandırmayı amaçlayan yarışmanın teması MACERA olarak belirlendi.
 
Günışığı Kitaplığı tarafından düzenlenen ve 14 yıldır Türkiye’nin genç öykü hafızası haline gelen yarışmaya son başvuru tarihi 29 Mayıs 2024. Edebiyatımızın tanınmış isimlerinden oluşan seçici kurulda bu yıl Doğu Yücel, İrem Uşar, Mehmet Erkurt, Sevin Okyay ve Dr. Müren Beykan yer alıyor.
 
Bugüne dek binlerce gencin katıldığı yarışma, usta öykücü Zeynep Cemali’nin anısını yaşatmak amacıyla her yıl kitaplarından seçilen bir cümlenin kılavuzluk ettiği farklı bir temayı işliyor. 2024 öykülerinin kılavuz cümlesi, Zeynep Cemali’nin Çılgın Babam kitabından: “Önümde uzun bir yol vardı.”
 
Yarışmanın ödül töreni 2024 sonbaharında, 17. Eğitimde Edebiyat Semineri’nde düzenlenecek. Ödüle değer görülen ve dikkati çeken öyküler, Zeynep Cemali Öykü Yarışması Ödüllü Öyküler Kitapçığı 2024’te yayımlanacak.

Başvurmak için>>>

edebiyathaber.net (14 Kasım 2023)

Yorum yapın