Ytong Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı

Temmuz 2, 2015

Ytong Mimari Fikir Yarışması sonuçlandı

PowerPoint SunusuTürk Ytong’un düzenlediği “20 Yıl Sonra Ben Buradayken” konulu 2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması’nda 77 proje arasında yapılan değerlendirmede, 4 proje ödüle değer bulundu.

Sürdürülebilirlik ve insan odaklı tasarımı merkeze koyarak, geçmişten günümüze mimari yapının olumlu ya da olumsuz değişimlerinin irdelenmesini ve gelecekteki sosyal, teknolojik, mimari yapının bugünden ele alınıp tartışılmasını hedefleyen yarışmada kazanan ekipler, jüri üyeleri ile birlikte Marsilya kentinde mimarlık ve sanat deneyimlerinin paylaşılacağı bir gezi yapacak. Gezide Aix en Provence Bölgesi’nde bulunan Château la Coste ziyaret edilerek, dünyaca ünlü mimar ve sanatçılar tarafından tasarlanan eserler görülecek.

Türk Ytong tarafından, tüm süreçleri dijital bir platform üzerinden yürütülen 2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması’nda; Kreatif Mimarlık Kurucu Ortağı Aydan Volkan, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güzin Konuk, Masa Mimarlık ve Yerçekim Kurucusu Ömer Kanıpak ile Türk Ytong Yönetim Kurulu Üyesi Nükhet Demiren’den oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda, 4 proje eşdeğer ödüle değer görüldü. Ödüle değer görülen projeler ve yarışmacılar şöyle:

14992 Rumuzlu Proje: Merve EFLATUN – Mimarlık Öğrencisi / İstanbul Teknik Üniversitesi

Yasin ULUTAŞ – Mimarlık Öğrencisi / İstanbul Teknik Üniversitesi

Tamar GÜRCİYAN – Mimarlık Öğrencisi / İstanbul Teknik Üniversitesi

32183 Rumuzlu Proje: Mertkan GÜNASLAN – Mimarlık Öğrencisi / Kocaeli Üniversitesi
65280 Rumuzlu Proje: Hülya ORAL – Mimar / İstanbul Teknik Üniversitesi
Erhan KARAKOÇ – Mimar / İstanbul Teknik Üniversitesi
82797 Rumuzlu Proje: Nergis KAHRAMAN – Mimar / Yıldız Teknik Üniversitesi
Emre ENGİN – Mimar / Yıldız Teknik Üniversitesi

Ödül kazanan fikir projeleri www.ytongakademi.com adresinden görülebilir.

edebiyathaber.net (2 Temmuz 2015)

Yorum yapın