Yazar Cemil Kavukçu hakkında yazılar: “Beşinci Pencere”

Ekim 2, 2017

Yazar Cemil Kavukçu hakkında yazılar: “Beşinci Pencere”

Yazar Cemil Kavukçu hakkında yazılardan oluşan “Beşinci Pencere”nin 2. baskısı Can Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“Cemil Kavukçu’nun öyküleri akrabam olur. Kişilerinden, mekânlarından, dertlerinden, dillerinden. Nasıl olmasın? Tek başına kişileri bile yeter. Her biriyle çocukluk, ergenlik, gençliklerinde tanışmıştım. Yetişkinlikleri derken artık emekli olmuştu pek çoğu. Öykü öykü, kitap kitap takip etmiştim her birini. Başka durumlar, vakalar içinde karşılaşmıştık. Yalnız, yabancı, ıssız dünyalarında dayanışmalarına da tanık olduğum bu kişiler baba korkusu, okul, sınav derken ölüm korkusu, yaşam korkusu, sevme-sevilme, aile korkusu, kasabada sıkışma, kentte tutunamama… Bir biçimde ve sebeple çocukluktan yaşlılığa korkuyla kuşatılmışlardı.”

Beşinci Pencere: Cemil Kavukçu Kitabı, edebiyatımızın son dönem yetiştirdiği en önemli öykücülerden Cemil Kavukçu üzerine dergilerde yazılmış yazıları, incelemeleri bir araya getiriyor. Melike Koçak’ın derlediği, hazırladığı bu kitap ilk yapıtlarından bugüne öykücülüğümüzün gündemindeki bir yazarı yakından görme olanağı sağlayacak okurlarımıza.

İkinci baskısı yapılan kitapta Hivren Demir-Atay , Hasan Ali Toptaş, Zerrin Eren, Semih Gümüş, Müge İplikçi, Fethi Naci, Tülün Er, Vecihi Timuroğlu ve M. Sadık Aslankara’nın yazıları bulunuyor.

edebiyathaber.net (2 Ekim 2017)

Yorum yapın