Viyada’da Nazım Hikmet tiyatro atölyesi

Mart 6, 2013

Viyada’da Nazım Hikmet tiyatro atölyesi

Viyana Kültürlerarası Nazım Hikmet Derneği, Amerlinghaus Kültür Merkezi’nde toplanarak Nazım Hikmet Sanat Akademisi’nin çalışmalarına başladı. Dernek üyeleri bir tanıtım gecesi düzenleyerek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Dernek Başkanı Nazmi Ateş amaçlarının tiyatro, müzik, resim, edebiyat, görsel sanatlar, Almanca, İngilizce dil kursları ve fotoğraf sanatı, modern dans, okuma kulübü gibi bilimsel çalışmalar yapmak, aynı zamanda Nazım Hikmet’in eserlerini Viyana’da daha geniş kitlelere ulaştırmak olduğunu söyledi. Tiyatro atölyeleri çalışmalarına Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi sanatçılarının destek verdiğini ifade eden Nazmi Ateş, “Türkiye’den birçok tanınmış tiyatro ve sinema sanatçısı her ay Viyana’ya gelerek eğitim verecekler” dedi.

Ateş, önümüzdeki yıl Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ni Viyana’da kuracaklarını ekledi. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı tanıtım gecesinde konuşan eğitimci Demet Kavuk Hooly derneklerine üye olunarak destek verilmesini istedi. Holly, “İl işimiz Almanca kursu olacak. Paralelinde tiyatro okulumuz ders başı yapacak. Tiyatro çalışmalarımıza her kesimden vatandaşımız katılabilecek. Mimik, drama aksiyon gibi derslerle başlangıç yapacağız” dedi.

DHA (6 Mart 2013)

Yorum yapın