Masthead header

Vapur Edebiyat Haziran sayısı raflarda

Vapur Edebiyat dergisinin Haziran sayısı yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Vapur Edebiyat, Haziran sayısında okurlarını Franz Kafka ile karşıladı. “Kafka içinde bulunduğumuz iletişim çağında yaşamış olsa Milena’ya nasıl yazardı?” sorusuna cevap arayan Haluk Şahin, kaybettiğimiz mektup nostaljisini ve sosyal medyanın yükselişini derinlemesine irdeleyen bir deneme kaleme aldı.

Engin Barış Kalkan, Semra Bülgin ve Eyüp Tosun’la günümüz Türk öyküsünde yenilenme meselesi hakkında farklı yazarlarla devam edecek keyifli bir sohbetin ilkini gerçekleştiren dergi, bu yönüyle edebiyatın medyası olma iddiasını da güçlendirmiş oluyor..

“Yakını görmek için uzaklaşmak gerek!”diyen Süreyyya Evren yeni çıkan romanı “Yakınafrika”ya ilişkin soruları cevaplarken Taner Ay, Amerikan Beat akımının en önemli temsilcilerinden Jack Kerouac’ın az bilinen politik yönlerine değindi: “Kerouac bir sağcı mıydı?”

Pablo Neruda’dan Emiliano Zapata’ya bir ağıt. Adnan Özer’in eşsiz çevirisiyle “TataNacho’nun Bir Şarkısı Üzerine.” Arda Kıpçak Postmodernizm’in şiirdeki doğuşunu ve geçmişten günümüze yansımalarını incelediği Haziran sayısının Bir Yazara 10 Soru bölümüne ise Emrah Polat konuk oldu. 10. Orhan Kemal Öykü Yarışması birincisi Mehmet Fırat Pürselim de dergiye zenginlik katan isimlerden. Borges dosyası Cenevre dönemiyle devam ederken Adnan Özyalçıner “Düş’ündük’lerimden Kalanlar”, Gültekin Emre “Yeme İçme Günlüğü”, Haydar Ergülen “Seyir Halinde”, Orkun Galolar “Ters Karga” ve Mehmet Fırat Pürselim “Avukat Öyküleri” ile yine dergi okurlarının yanıbaşında.

edebiyathaber.net (25 Haziran 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r