Tüyler ürperten bir korku hikayesi: “Mahluk da Orrman’a Ait” yayımlandı

Eylül 18, 2017

Tüyler ürperten bir korku hikayesi: “Mahluk da Orrman’a Ait” yayımlandı

Peternelle van Arsdale’in Mahluk da Orrman’a Ait adlı romanı Bilge Nihal Zileli Alkım çevirisiyle hep kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Babaları tarafından terk edilmiş iki kız kardeşin, insan ruhunun özlemini çekerek korku ve endişeden beslenen ruh yiyicilere dönüştüğü, tüyler ürperten bir hikâye: Mahluk da Orrman’a Ait.

Babaları tarafından terk edilmiş iki kız kardeş yavaş yavaş yemeklerden tat almamaya başlarlar. Aç oldukları şey başkadır: İnsan ruhunun özlemini çekerler. İnsanların korkularının, endişelerinin kokusuyla beslenirler. Artık birer ruh yiyiciye dönüşmüşlerdir. Bütün ruhlar onlar için eşsiz bir ziyafettir. Çocuklarınki hariç…

Alys ise yedi yaşında bir kız çocuğudur. Ruh yiyiciler köyüne saldırdıktan sonra her tarafını korku sarmış bir köye gönderilir. Sakinlerinin, korkudan köyün etrafına koca bir kapı inşa ettiği, bu kapıda gece gündüz demeden çocuklara nöbet tutturdukları bir köye… Zaman geçtikçe Alys, içinde tuhaf bir çekim hisseder. Herkesin korktuğu, ruh yiyicileri gönderdiğine inanılan Mahluk’un yaşadığı Orrman’a karşı hem de. Mahluk’a karşı. Ruh yiyicilere karşı…

Yakın zamanda Amazon Studios kitabın film haklarını satın aldığını ve Ridley Scott’un işbirliğiyle hazırlıklara başladığını açıkladı. Bu nefes kesici roman, ilerleyen günlerde sinemaseverlerin de gönlünü fethedeceğe benziyor!

edebiyathaber.net (18 Eylül 2017)

Yorum yapın