TÜYAP Eskişehir 2. Kitap Fuarı açıldı

Ekim 11, 2019

TÜYAP Eskişehir 2. Kitap Fuarı açıldı

Eskişehir 2. Kitap Fuarı, 10 Aralık 2019 Salı günü açıldı.  Düzenlenen resmi açılış törenine Eski Kültür Bakanı ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir Milletvekili  Emine Nur Günay, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Metin Güler, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Nuray Akçasoy, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer ve TÜYAP Kültür Fuarları Kurumsal İletişim Müdürü Cemran Öder konuşmalarıyla katıldı.

Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan, 155 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla hazırlanan Eskişehir Kitap Fuarı panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 50 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacaktır. Altı gün boyunca düzenlenen imza günleri ve etkinliklerde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacaktır.
Aralarında Zeynep Oral, Ahmet Telli, Enver Aysever, Hasan Ali Toptaş, Aret Vartanyan, Ayşe Kulin, Haydar Ergülen, Füsun Çetinel, Sinan Akyüz, Nabi Avcı, Sara Şahinkanat, Mete Yarar, Nilgün Bodur, Mustafa Balbay, Birsen Ekim Özen, Altay Öktem, Mine Kırıkkanat, Sezgin Kaymaz, Sinem Sal, Kahraman Tazeoğlu, Dilara Keskin, Barış Terkoğlu, Ahmet Şimşirgil, Ayşe Tolga, Koray Yersüren, Zeynep Sahra, Hicabi Demirci, Mustafa Hoş, Figen Şakacı, Saygı Öztürk, Ali Lidar’ın da bulunduğu pek çok değerli yazar ve şairin katılımıyla düzenlenecek.
Fuar Ziyaret Saatleri
Girişin ücretsiz olduğu Eskişehir Kitap Fuarı, her gün 10.00-19.30 saatleri arasında, kapanış günü olan 15 Aralık tarihinde ise 19.00’a kadar ziyaret edilebilir.

edebiyathaber. net (11 Aralık  2019)

Yorum yapın