Türkiye’ye ve futbola adanmış bir hayatın ayrıntıları

Eylül 4, 2020

Türkiye’ye ve futbola adanmış bir hayatın ayrıntıları

Şenes Erzik’in “Olmaz Olmaz Demeyin, Olmaz Olmaz!” adlı kitabı Sia Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Ülkemizin yetiştirdiği en değerli spor yöneticilerinden biri olan Şenes Erzik’in, eğitim ve çalışma hayatında kendine kattığı değerleriyle ulaştığı liyakati, Türkiye Futbol Federasyonu’nun son atanmış ve ilk seçilmiş Federasyon Başkanı olmasına, ardından da 33 yıl UEFA’da ve 21 yıl FIFA’da üst düzey yönetici olarak dünya futbolunu şekillendirmesine yol açmıştı. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını kanıtlayan Şenes Erzik, uzun erimli planlarını gerçekleştirirken Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı, UEFA Birinci Başkan Vekili ve FIFA Yönetim Kurulu Üyesi olarak sadece Türkiye değil Avrupa ve dünya futbolunu dönüştürmüştü.

Bu başarılar aynı zamanda yüzlerce ülkeye seyahatin, binlerce maçla ilgilenmenin, altyapı oyuncularından dünyanın en nüfuzlu idarecilerine kadar futbol içindeki ve dışındaki insanlarla yakın işbirliğinin, yoğun çalışmalarının bir sonucuydu.

Türkiye’ye ve futbola adanmış hayatının detaylarını gençlere örnek olmak amacıyla kaleme alan Şenes Erzik, “övünmek” için değil “bilinmek” için yazdığını vurguluyor. Sportif başarıların ve futbolun kültürel dönüşümünün ardındaki en önemli kahramanlardan birinin, “Türkiye’ye Adanmış Hayatı” bu cildin içinde.

“O, bir barış insanı… Ama aynı zamanda tutkulu bir insan… Futbol sporu hakkında tutkulu… Evi hakkında, eşi ve ailesi hakkında tutkulu… Farklı kıtalar ve medeniyetler kavşağında yer alan kendi güzel ülkesi hakkında tutkulu…”
Michel Platini

edebiyathaber.net (4 Eylül 2020)

Yorum yapın