Tüm zamanların en çok satan grafik romanının uzun süredir beklenen başlangıç hikâyeleri

Temmuz 23, 2020

Tüm zamanların en çok satan grafik romanının uzun süredir beklenen başlangıç hikâyeleri

Çok yazarlı ve çizerli grafik roman “Watchmen: Başlangıç”, Alican Saygı Ortanca çevirisiyle İthaki Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Tüm zamanların en çok satan grafik romanının uzun süredir beklenen başlangıç hikâyeleri sonunda okurların karşısına çıkıyor: Watchmen: Başlangıç! Yirmi yılı aşkın süredir, Alan Moore ve Dave Gibbons’ın çığır açan grafik romanının ikonik karakterlerinin geçmişi tam bir gizemdi; ama artık değil. DC Comics, alandaki en yaratıcı isimleri Watchmen’in dünyasını daha ileriye götürmek için bir araya getiriyor. Bu cilt, J. Michael Straczynski’nin (SUPERMAN: EARTH ONE) yazdığı ve Andy Kubert (FLASHPOINT, BATMAN & SON), Joe Kubert (SGT. ROCK, HAWKMAN), Adam Hughes (JUSTICE LEAGUE AMERICA) ve Eduardo Risso’nun (100 KURŞUN) çizdiği GECE KUŞU, DR. MANHATTAN ve MOLOCH hikâyelerini okurların karşısına çıkarıyor.

WATCHMEN: BAŞLANGIÇ – GECE KUŞU için övgüler:
“J. Michael Straczynski’nin kalemi çok canlı ve hikâyeyi oldukça hareketlendiriyor; Moore’un orijinal hikâyesini değiştirmek yerine kendi hikâyesini onun üzerine kuruyor.”  — MTV Geek

“Dan’in yeni Gece Kuşu olarak takdimi sizi eğlendirecek.”  — Newsarama 

WATCHMEN: BAŞLANGIÇ – DR. MANHATTAN için övgüler: 
“J. Michael Straczynski, Dr. Manhattan’da okuru zamanda akıl karıştıran ama 
eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.”  — I GN

“Bu kitabı bekleyen insanlar kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaklar. 
Yazar J. Michael Straczynski’nin keşfetmek istediği alternatif gerçeklik, orijinal WATCHMEN hayranları için eşsiz bir okuma deneyimi olacak.”  
— Yahoo! Voices

WATCHMEN: BAŞLANGIÇ – MOLOCH için övgüler: 
“Bu fasikül, Watchmen: Başlangıç koleksiyonuna güzel bir ekleme olmuş.
Trajik unsurlar okuru esere bağlıyor.”  — Newsarama

Dan Drieberg’in kahramanı GECE KUŞU’ydu – adaletin koruyucusu ve doğruluk timsali. Sıkıntılı bir ev yaşamından kaçma isteği onu kahramanının karşısına çıkardı; Hollis Mason’ın. Yani kukuletanın altındaki adamın. Teknolojideki yeteneğiyle Mason’ı etkileyen Dan, Gece Kuşu kostümüne bürünen bir sonraki kişi olacaktı. Ama artık dünya pelerinli kahramanların eskidiği bir yer haline mi gelmişti?

Jon Osterman titiz ve tertipli bir biliminsanıyken kendi deneyi yüzünden geçirdiği korkunç bir kazanın ardından atomu parçalayabilen DR. MANHATTAN’a dönüşür. Eski biliminsanı geçmiş, şimdi ve gelecek arasında istediği gibi süzülebilmektedir. Zaman ve mekânın sınırlarından bağımsız olduğu için geçmişte olanları, olabilecekleri ve henüz olmayanları izleyebiliyordur. Neredeyse bir tanrıya yakın güçleriyle Dr. Manhattan dünyayı tamamen değiştirmek için kaybetmeye başladığı insanlığıyla ve yetenekleriyle başa çıkmaya çalışır.

Edgar Jacobi bir dışarlıklı olarak büyümüştür – sevgisiz ve istenmemiş. Çocuksu ıstırabını sihirbazlık ve zalim bir intikama dönüştürerek gizemli ve kurnaz Mistik MOLOCH olur. Dakikadamlar’ın bu acımasız daimi düşmanı daha karanlık güçlerin işleri eline aldığını öğrenmek üzeredir. 

New York Times çoksatan yazarı J. Michael Straczynski (SUPERMAN: EARTH ONE) ve çizerler Andy Kubert (FLASHPOINT, BATMAN & SON), Joe Kubert (SGT. ROCK, HAWKMAN), Adam Hughes (JUSTICE LEAGUE  AMERICA) ve Eduardo Risso (100 KURŞUN) WATCHMEN: BAŞLANGIÇ’ın daha önce görmediğiniz dünyasını ortaya seriyor!

edebiyathaber.net (23 Temmuz 2020)

Yorum yapın