Masthead header

Tuhaf Dergi’nin yeni sayısı bayilerde

Tuhaf Haziran KapakTürkiye’nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecilerini bir araya getiren Tuhaf Dergi, Haziran sayısı ile bayilerdeki yerini aldı. Haziran ayında üçüncü sayısıyla okurlarla buluşan Tuhaf Dergi güçlü kadrosuyla ve iddialı tasarımıyla yine dikkat çekiyor.

Zülfü Livaneli, Mazhar Alanson, Selim İleri, Ahmet Mümtaz Taylan, Hakan Günday, Gündüz Vassaf, Selahattin Duman, Murat Uyurkulak, Tarık Tufan başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecilerini bir araya getiren Tuhaf Dergi Haziran sayısı ile bayilerde. Nisan ayında yayın hayatına merhaba diyen Tuhaf Dergi çıktığı günden beri kültür sanat dünyasının en çok konuşulan konularından birisi olmuştu. Haziran ayında üçüncü kez okurlarla buluşan olan Tuhaf Dergi güçlü kadrosuyla ve iddialı tasarımıyla yine dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz ay Fyodor Dostoyevski kapağı ve dosyasıyla okurunu selamlayan derginin Haziran sayısının kapağında Hollandalı ressam Vincent van Gogh bulunuyor. ‘Sana da öyle gelmiyor mu?’ mottosuyla çıkan derginin açılış yazısını Haziran ayında ünlü yönetmen Semih Kaplanoğlu yazdı. Haziran sayısında Tuhaf Dergi’ye röportaj veren isimler ise Türkiye’nin kuşkusuz en büyük foto-muhabiri Ara Güler ve en önemli tarih profesörlerimizden İlber Ortaylı. Trainspotting ve Porno romanlarının yazarı Irvine Welsh ile yapılan söyleşi derginin bu ayki bir diğer sürprizi.

Mayıs ayında olduğu gibi Türk müziğinin efsane isimlerinden Mazhar Alanson, yazar Selim İleri, gazeteci Nebil Özgentürk, yazar Tarık Tufan, müzisyen Kalben, fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, yazar Murat Uyurkulak, usta gazeteci Selahattin Duman, Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Ülkü Tamer ve dünya edebiyatının önemli isimlerinden İsrailli yazar Etgar Keret hikâyeleriyle Tuhaf Dergi’de yer alıyorlar.

Ayrıca uluslararası alanda birçok ödül sahibi, Türk edebiyatının önemli temsilcilerinden Hakan Günday ve Türkiye’nin en önemli oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan her ay devam ettikleri ‘Tahin Pekmez’ köşesi için üçüncü sayıda iştahı konuştular. Yazar Mustafa Kutlu ‘Kambur Hafız ve Minare’ adını taşıyan öyküsü ile Tuhaf Dergi’ye katılıyor. Derginin bir diğer transferi müzisyen Güneş Duru ‘Daima 69!’ isimli yazısıyla Tuhaf Dergi’ye merhaba diyor.

29 Mayıs 2017 Pazartesi günü itibariyle tüm Türkiye’de gazete ve dergi satan her yerde olan Tuhaf Dergi’nin tam yazar kadrosu ise şöyle: Semih Kaplanoğlu, Zülfü Livaneli, Mazhar Alanson, Mustafa Kutlu, Selim İleri, Ülkü Tamer, Ahmet Mümtaz Taylan, Hakan Günday, Etgar Keret, Murat Uyurkulak, Tarık Tufan, Ercan Mehmet Erdem, Ali Nesin, Mehmet Güreli, Selahattin Duman, Tayfun Pirselimoğlu, Ebru Ceylan, Mercan Dede, Mehmet Yaşin, Gündüz Vassaf, Nebil Özgentürk, Güneş Duru, Mehmet Turgut, Kalben, Ahmet İnam, Işıl Cinmen, Ömür İklim Demir, Irmak Zileli, Egemen Alper, Selin Tunç, Cem Tunçer, Muhsin Topyıldız, Şener Öztop, Nurhak Kaya.

edebiyathaber.net (6 Haziran 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r