Tiyatro ile edebiyatın kesişiminde kendine yer bulan dört oyun

Eylül 11, 2023

Tiyatro ile edebiyatın kesişiminde kendine yer bulan dört oyun

Erdal Ozan Metin’in İmparator Klişe adlı kitabı Fihrist Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

“İmparator Klişe”, tiyatro ile edebiyatın kesişiminde kendine bir yer bulan dört adet değerli oyunu bünyesinde barındırıyor: “Viva la Vida Frida”, “İçeride Polis Var!”, “Kazı Kazan Hakkı” ve “Madam”.

Tiyatro dünyasında yazar ve yönetmen olarak yıllar içerisinde kendine seçkin bir yer edinen Erdal Ozan Metin, sanata “Merhaba!” dediği eserlerin de bulunduğu bu kitap ile tiyatroseverlerin damağında ayrı bir tat, dimağında ayrı bir yer oluşturacak.

***

Tek kişilik oyunlar ile kimlik bulmuş bu değerli çalışmayı bir öykü kitabı olarak da düşünebilir, öznel dünyaların içinde gezinirken metnin edebi lezzetine kendimizi bırakabiliriz. Erdal Ozan Metin, bu oyunlarda inşa ettiği karakterler eşliğinde estetik bir dil işçiliği sergiliyor ve okura sahnenin deneyimini birden çok boyutta sunuyor.

Dil ve anlatımda alışılmışın dışına cesur bir adım atan yazarın yeniden can verdiği Edith Piaf ve Frida Kahlo ile aşkı, sevgiyi, samimiyeti ve yaşamı tadacağız; yarattığı iki karmaşık karakterle hayatı sorgulayacak, zihnimizin tozlu köşelerinde kalmış soruları ve kalbimizin derinliklerindeki duyguları gün ışığına çıkaracağız. Fihrist olarak, “İmparator Klişe”yi edebiyat ve tiyatro dünyasına sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

edebiyathaber.net (11 Eylül 2023)

Yorum yapın