Tiyatral gazetenin ilk sayısı çıktı

Mayıs 6, 2024

Tiyatral gazetenin ilk sayısı çıktı

Tiyatro İçerikli Tiyatral Gazete 1 Mayıs 2024 İşçi Bayramında yayım hayatına başladı.

İçerik:

Ankara merkezli, genç yazar adayları ve genç gazeteci adaylarının oluşumu olan Tiyatral gazete 1 Mayıs tarihinde ilk sayısını başarıyla çıkardı. 

 İlk sayısında Ankara DTCF eğitmenlerinden Turgut Özakman’ı unutmayan ekip, 2.sayfasında Turgut Özakman’a hitaben bir yazı, 3.sayfadında Turgut Özakman oğlu Kerem Özakman ile babası hakkında bir röportaj ve gazetenin son sayfasında Turgut Özakman’ın 

“Türk tiyatro yazarlarının bugüne kadar yazdığı oyunlar ve bundan sonra yazacakları oyunlar milli tiyatroyu oluşturacaktır.” sözüne, üst bölümüne de Özakman’ın illüstrasyon çizimine yer verdi.

 İlk sayısında özgün içerik olarak Kerem Özakman röportajı dışında; “Kırmızıdan Beyaza Kusursuz Geçiş” başlığıyla Kadir Köse Oscar’a sahip olan tiyatrocuları derledi, “Hem Siyasetçi Hem Tiyatrocu” başlığıyla Erdal Beşikçioğlu’nun siyaset ve tiyatro başarısı konu alındı, “İstanbul Moda’dan Caligula Suikastı, Ankara Çankaya’dan Kral Lear” başlığıyla Moda Sahnesi ve Çankaya Sahne’nin repertuarı okurlara sunuldu, “Tiyatro Politik Midir?” başlığıyla Berke Arben Artuç yazısıyla gazetenin özgün içerik kısmı tamamlandı.

 Sürmanşet bölümü için 11.Frankfurt Festivali’ni alan Tiyatral gazete haberi “11.Frankfurt Festivali “Dünyaya Tiyatromuzu Tanıtmamız Çok Mühim. Sloganıyla Başlıyor…” başlığıyla duyurdu.

 Geçtiğimiz günlerde açılan Devekuşu Kabare Müzesinin haberini “Yapımını Ataşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği “Devekuşu Kabare Müzesi” açıldı.” başlığıyla Dilan Aydemir yaptı.

 Küçük Hanımlar Küçük Beyler festivaline de yer veren gazete son olarak, geçen aylarda Tiyatro Dergisi web sitesinde yayınlanan “Geleceğin Seyircileri mi Kazanç Kapısı mı?” başlığıyla Neslihan Ekim’in kaleme aldığı yazıyı Tiyatral gazete ilk sayısında yayımladı.

 Dolu dolu içerikleriyle ilk sayısını tamamlayan Tiyatral gazete tiyatronun son haberlerini her ay bandında yayımlamaya devam edecek. 

 Tiyatral gazete ilk sayısını takipçilerine ulaştırmak için ilk etapta sadece sosyal medya hesaplarından iletişim kurarak satış gerçekleştirecek.

edebiyathaber.net (6 Mayıs 2024)

Yorum yapın