Masthead header

“Tılsım” serisinin 8. kitabı “Süpernova” ABD ile aynı anda raflarda

Kazu Kibusihi’nin yazdığı “Tılsım” çizgi roman serisinin 8. kitabı “Süpernova”, Damla Kellecioğlu çevirisiyle 8 ve üstü yaş grubu için Desen Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Tılsım efsanesinin tamamlanmasına bir kala, nefesler tutuluyor…

Kazu Kibuishi’nin, bugüne kadar 16 dilde yayımlanan “Tılsım” serisinin sekizinci halkası Süpernova, ABD ile eşzamanlı olarak Türkiyeli hayranlarıyla buluşuyor.

8 yaş ve üzerindeki çizgi roman severlerin ellerinden bırakamadıkları “Tılsım” efsanesinin bu en yeni serüveni; uzayın derinliklerinde, iyiyle kötünün amansız mücadelesini yine eşi benzeri görülmemiş bir fantastik maceraya dönüştürüyor.

Yayımlandığı günden bu yana milyonlarca okuru peşinden sürükleyen, uzun süre New York Times çoksatanlar listesinin zirvesinde yer alan “Tılsım” serisi, aynı zamanda pek çok ödülün de sahibi.  

Dokuz kitaplık serinin tamamlanmasına bir kala, Emily ve dostlarının başı yine büyük dertlere giriyor. Emily, Ses’in etkisinden kurtulmak için çabalarken Prens Trellis kendi halkına söz geçirmeye çalışıyor. Elf Kralı’nın ve Elf ordusunun hain planı işe yaramayınca, Direniş gücünü koruyup toparlanmayı başarıyor. Büyük savaş yaklaşırken, kötülüğü yenmek her zamankinden çok daha güçleşiyor…

Özgün tiplemeleri, sinematografik çizimleri ve sürükleyici temposuyla fark yaratan “Tılsım” serisi, büyülü ormanlar, sıradışı yaratıklar, konuşan bilge ağaçlarla bezeli büyülü hikâyesinin satır aralarında; iktidar, bilinç ve mücadele ile ilgili önemli paylaşımlarda bulunuyor.

Desen okurlarının, Türkiye’de gerçekleştirdiği atölye çalışmalarında bizzat tanışma fırsatı yakaladığı Kazu Kibuishi’nin hayat verdiği “Tılsım” serisi, her yeni macerasında hayran sayısını artırmayı başarırken çizgi roman dünyasındaki varlığını da efsaneleştiriyor.

“Bazı İnsanlar, korktukları ya da anlamadıkları şeyler yüzünden her şeyi yapabilir…”

Tadımlık>>>

“Aksiyon dolu macera serisi, heyecan verici bir hızla ilerliyor… Biraz fantezi ve biraz manga. Bu kitap okura çok şey vadediyor.”

Booklist

Kazu Kibusihi Hakkında

Bugüne kadar 16 dilde yayımlanmış “Tılsım” serisinin yaratıcısı Kazu Kibuishi, New York Times çoksatanlar listesinin bir numarasıdır. Tılsım’ın ilk kitabı Taşmuhafızı, ALA (Amerikan Kütüphaneler Birliği) Genç Yetişkinler için En İyi Kitap listesine girmiş ve Children’s Choice Book Award finalisti olmuştur. Yazar ayrıca, bir köpek ve bir çocuktan oluşan iki kafadarın maceralarını konu alan Copper adlı internet çizgi roman serisine de imza atmıştır. ABD’nin Seattle kenti yakınlarında eşi Amy Kim Kibuishi ve çocuklarıyla birlikte yaşamaktadır.

edebiyathaber.net (6 Kasım 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r