Meryem Ermeydan’dan çocuklara: “Geri Dönüşüm Ülkesi”

Şubat 16, 2021

Meryem Ermeydan’dan çocuklara: “Geri Dönüşüm Ülkesi”

Meryem Ermeydan’ın çocuklara yazdığı, Merve Atılgan’ın resimlediği “Geri Dönüşüm Ülkesi” Uçanfil Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Meryem Ermeydan’ın masalsı öyküsü ile Merve Atılgan’ın büyülü çizimleri bir araya geliyor! Aykız’ın heyecanlı hikâyesine ortak olan tüm çocuklar, aynı zamanda çevre ve geri dönüşüm bilinci kazanacaklar.

Bir zamanlar Geri Dönüşüm Ülkesi’nde Aykız adında bir “sıvı yağ” yaşarmış. Aykız güneş kadar parlak, su gibi berrakmış. Ülkesindeki insanların çevreye karşı duyarsızlığı nedeniyle atık yağ olarak sokakta bir başına kalmış. Üstelik doğanın kendisi bile ona kucak açmamış. Tam her şey çıkmaza girdi derken Aksakallı yaşlı bir bilge ile karşılaşan Aykız’ın geri dönüşüm masalı işte böyle başlamış.

Kitaptan

“Derler ki, o günden sonra doğada kendine yer bulamayan çevresel atık maddeler, ormandaki aksakallı yaşlı bilgeyle birlikte Geri Dönüşüm Ülkesi’nin yolunu tutmuşlar.”

Sayfa Sayısı: 48

Meryem Ermeydan

Türkçe öğretmeni, Yaratıcı Drama Lideri, P4C Çocuklarla Felsefe Eğiticisi, Hikâye ve Masal Anlatıcısı, Yazar ve Geri Dönüşüm gönüllüsüdür. 2011 yılından beri blog yazarlığı yapmaktadır. Edebiyat ve eğitim sitelerinde çocuk edebiyatı, resimli çocuk kitabı inceleme metinleri ve eğitimle ilgili metinler yazıyor, çocuk kitapları okumayı seviyor.

İlk kitabı ‘Az Bilinen Çok Sevilen Hayal’ 2019’da (Yazardan Direkt Yayınevi) yayınlandı. Geri Dönüşüm Ülkesi (Uçanfil Yayınları) yazarın ikinci kitabıdır.

edebiyathaber.net (16 Şubat 2021)

Yorum yapın