Masthead header

Tahsilli bir domuzun anıları

Russell Potter’ın, Tahsilli Bir Domuzun Anıları, İthaki Yayınları’nın Başka Kitaplar serisinden çıkan yeni bir kitap. Salford’daki bir çiftlikte geçirdiği ilk dönemlerinin sıradanlığının ardından, şöhret basamaklarını hızla çıkan domuz Toby’nin ilginç hikayesi, Tahsilli Bir Domuzun Anıları’nda “edebi” bir dille anlatılıyor.

Fonda 18. Yüzyıl İngiltere’sinin olduğu Tahsilli Bir Domuzun Anıları, hem dönemin sosyal yapısı hem de şov dünyasının iç yüzü hakkında ipuçları veriyor. Hayatını anlatırken Dante’den örnekler verip, betimlemeler yapan, Oxford’da özel eğitim görüp, Shakespeare okuyan, sahte “tahsilli domuzlar” ile mücadele eden Toby’nin maceraları; bir başkasına bağımlı hale gelmekten kurtulmayı anlatan eğlenceli bir roman.

“Normallerin ulaşamayacağı raflarda saklayınız” sloganıyla, edebiyatta farklı sesler duymak isteyenler için hazırlanan Başka Kitaplar serisi; bolca eleştiri, kararınca kara mizah, tedirgin edecek kadar yüksek dozda ironi içeriyor.

Russel Potter kimdir?

Russel Potter; edebiyat, erken dönem medya ve Kutup keşifleri tarihi dersleri vermektedir; 2007 yılında Kutup Manzaraları: Görsel Kültürde Buzlar İçindeki Kuzey (Arctic Spectacles: The Frozen North in Visual Culture) adlı kitabı basılmıştır, Kanal 4’te yayınlanan Kuzeybatı Geçidinin Peşinde (Search for Noartwest Passage) programının sunuculuğunu yapmıştır. Rhode Island’da bulunan Providence’ta yaşamaktadır.

16 Kasım 2012

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r