Suriyeli Kadınlar Korosu konseri 7 Mart’ta

Mart 2, 2016

Suriyeli Kadınlar Korosu konseri 7 Mart’ta

Afi__Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’ye göç etmiş Suriyeli kadınların oluşturduğu Suriyeli Kadınlar Korosu’nu ağırlıyor. Çok dilli şarkılarıyla seslerini barışa, bir arada yaşama yükseltecek olan koro, 7 Mart’ta 19.30’da Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde konser verecek.

Boğaziçi Üniversitesi’nin BU+ etkinlikleri çerçevesinde başlattığı Çoğalan Sesler konser serisinin yeni konukları Türkiye’ye göç eden Suriyeli kadınlardan oluşan Suriyeli Kadınlar Korosu olacak. “Şarkılarımızı Unutmayacağız” sloganı ile yola çıkan koro, Arapça, Kürtçe ve Türkçe şarkılar seslendirecek.

İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı (İKGV) Suriyeli Mültecilere Destek Ofisi bünyesinde kurulan Suriyeli Kadınlar Korosu, Kasım 2015’ten beri çalışmalarını sürdürüyor. İlk etapta İKGV’nin düzenlediği müzik atölyelerinde bir araya gelen kadınlar, bir süre sonra müzisyen Ayşegül Yordam önderliğinde bir koro kurmaya karar vererek konserler düzenlemeye başladı. Savaş ve göçün hayatlarında yarattığı olumsuzluklarla müzik sayesinde mücadele edip seslerini çoğaltan koro, savaşa ve şiddete karşı üç dilde şarkılarını söylüyor.

Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde 7 Mart’ta saat 19.30’da gerçekleşecek konserin biletleri öğrenci 10 TL, tam 20 TL’dir. Bilet satışı, konserden bir hafta önce Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal İletişim Ofisi’nde gerçekleşecek. Detaylı bilgi için [email protected] adresine mail atılabilir.

edebiyathaber.net (2 Mart 2017)

Yorum yapın