Masthead header

Sporu ve tarihi bir araya getiren roman

Alper Akal’ın “Spor Gezginleri” dizisinin birinci kitabı Kaçış Oyunu, 10 ve üzeri yaş grubu için Tudem Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Alper Akal’ın ilk romanı Kaçış Oyunu, spor etkinlikleri ile genel kültür bilgilerini harmanlayan macera dolu “Spor Gezginleri” serisinin birinci halkası. Kitap, 10 yaş ve üzeri okurları Antik Roma’dan Orta Asya’ya uzanan inanılmaz bir serüvene çıkarıyor. 

Çocukları spor ile tarihin iç içe geçtiği bir maceraya çağıran kitap, okurlarına eğlenceli bir roman eşliğinde genel kültür bilgilerini sınama fırsatı da sunuyor. 

Kaçış Oyunu, eski püskü bir kutu oyunu etrafında toplanan farklı karakterlerdeki dört sınıf arkadaşına, Antik Roma’dan Orta Asya’ya, hatta Eski Mısır’a uzanan inanılmaz bir serüven yaşatıyor. 

Tolga, 12. doğum gününde abisinden, “Olimpium” adında eski, hatta antika (belki de lanetli!) sayılabilecek bir spor bilgi oyunu alır. Oyun, başlarda hiç ilgisini çekmez; ancak arkadaşlarıyla birlikte okulda mahsur kaldıkları bir gün, oynamak zorunda kaldıklarında işin rengi değişir. Kahramanlarımız kendilerini bir anda fantastik olayların patlak verdiği, tehlikelerle dolu bir serüvende bulur. Şimdiki zamandan tarihteki farklı medeniyetlere ışınlanan çocukları, durakların her birinde zorlu sınavlar bekler. Günümüze dönebilmelerinin tek çaresi ise, spor kabiliyetlerini ve genel kültür bilgilerini konuşturmak ve sınavları geçebilmektir. Peki ama… Ya başarılı olamazlarsa? 

Küçüklüğünden bu yana spor tutkunu olan Alper Akal, fantastik öğelerle bezeli macera romanı Spor Gezginleri–1 Kaçış Oyunu ile hem öğretici hem de çok eğlenceli bir kitaba imza atıyor. Roman, başarıya ulaşmak için takım çalışmasının önemini de vurguluyor.

edebiyathaber.net (8 Haziran 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r