Masthead header

‘Sol açık’ Metin Kurt uğurlandı

Dün yaşamını yitiren, spor emekçisi Metin Kurt, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenin ardından, Ataşehir Mimar Sinan Cami’sinden uğurlandı.

Futbolun ‘sol’u eski futbolcu, spor emekçisi Metin Kurt, son yolculuğuna uğurlandı. Kurt için ilk tören, kurucusu olduğu Spor Emek-Sen ve TKP tarafından, Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Düzenlenen törende Spor Emek-Sen adına konuşan Yavuz Karamahmutoğlu, Metin Kurt’un yaşamı boyunca emeğin örgütlenmesi için mücadele ettiğini söyledi. Kurt’un sporcuların örgütlenmesi için elinden gelen her şeyi yaptığını belirten Karamahmutoğlu, Metin Kurt’un söylediği gibi “atılan her golün emekçilerin kalesine girmemesi”için mücadele edeceklerini dile getirdi.

Kurt’ın ailesi adına konuşan yeğeni Umay Çelebi ise “Metin Kurt gibi yalnızız diye bir söz var ama biz onsuz yalnız kaldık” ifadelerini kullandı.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nden, “Metin’e sözümüz devrim olacak”“Çizgi Metin onurumuzdur” sloganlarıyla uğurlanan Metin Kurt, Ataşehir Mimar Sinan Cami’nde kılınan cenaze namazının ardından, Hekimbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr (25 Ağustos 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r