Masthead header

“Şimdiki Çocuklar Hâlâ Harika”: Yeni bir iletiniz var!

Deniz ve Doğan birbirlerini seven iki arkadaş. Doğan başka şehre taşınınca birbirlerinden kopmamak için e-posta ile haberleşmeye karar verirler. Her gün olmasa da sık sık birbirlerine yazarlar.

Deniz ve Doğan arasındaki mektuplaşmayı okurken farklı toplumsal katmanlardan gelen iki çocuğun dünyasına girip onların aile, okul ve çevrelerindeki yaşantılarını paylaşacaksınız. Çok eğlenceli, çok komik, aynı zamanda düşündürücü bir kitap…

Zehra İpşiroğlu’nun  Şimdiki Çocuklar Hâlâ Harika’sı,  aynı zamanda Can Çocuk’un Yaratıcı Okuma Dizisi’nin de ilk kitaplarından. Kitap okumanın yaratıcı yönünü vurgulamak üzere özel olarak hazırlanan kitabın son sayfalarında yine Zehra İpşiroğlu’nun hazırladığı “Yaratıcı Okuma Dosyası” da yer alıyor.

“Yaratıcı Okuma Dosyası”nda kitaptaki karakterlerden, kavramlardan, olaylardan yola çıkılarak sorulan sorular, çocukları yalnızca hikâye hakkında düşünmeye değil çizim yapmaya, bir projeyi, bir metni baştan oluşturmaya da yönlendirip onların etkin bir okur olmalarını sağlayacak nitelikte.

Gözde Bitir’in resimlediği kitap, 10 ve daha büyük yaştaki çocuklara hitap ediyor.

edebiyathaber.net (20 Kasım 2012)

  • jk nbn - 13/01/2014 - 15:28

    yaa yürü git aziz nesin özentisicevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r