Masthead header

“Serdar Başkan”dan, 99 soru ve ilginç cevapla bilim serüveni

Serdar Aksu’nun yazdığı Serdar Başkan ile Bilim Makinesi: 99 Soruda Hayat ve Bilim hep kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Serdar Başkan ile Bilim Makinesi: 99 Soruda Hayat ve Bilim, her yaştan popüler bilim meraklılarıyla buluşuyor.

Gün içinde sürekli göz kırpıyoruz ama nedenini biliyor muyuz bu istemsiz hareketimizin? Ya da soğan doğrarken neden gözyaşlarımıza engel olamadığımızı…

Gözümüz gibi sevdiğimiz kedilerimizin girdikleri kutularda çekilmiş yüzlerce fotoğraf var. Neden o kadar çok seviyorlar kutuları? Peki, bu sevimli yaratıkları nasıl evcilleştirmiş olabiliriz?

Uzay konusuysa alabildiğine soru dolu. Her gün yeni açıklamalar, yeni keşifler yapılıyor. Tamam, belki hepsine yetişemiyoruz ama nasıl koktuğunu bilsek fena olmaz mı? Ya da onca yıldıza rağmen neden hâlâ karanlık olduğunu…

Soruların sonu yok ama bir yerden başlamak gerek. İşte OHA Diyorum ve YAPYAP adlı YouTube kanallarında tanıyıp sevdiğimiz Serdar Aksu, yani bizim Serdar Başkan bize tam da bu fırsatı veriyor. Serdar Başkan ile Bilim Makinesi, seçilen 99 soru ve ilginç cevapla sayfaların arasında müthiş bir bilim serüveni yaşatıyor.

Evren çok geniş, sorular sayısız, cevaplarsa her zaman ilgi çekici! Eh, o zaman çalışsın bakalım Bilim Makinesi…

Serdar Başkan ile Bilim Makinesi: 99 Soruda Hayat ve Bilim, 20 Nisan’dan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

edebiyathaber.net (18 Nisan 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r