Masthead header

“Sarmaşık” Toronto Film Festivali’nde

30908544Senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Tolga Karaçelik’in üstlendiği “Sarmaşık”, ABD’de düzenlenecek Toronto Uluslararası Film Festivali’nde (TIFF) “Dünya Sineması” kategorisinde gösterilecek.

Yapılan açıklamaya göre, dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan film, 10-20 Eylül’de gerçekleşecek Toronto Uluslararası Film Festivali’nde (TIFF) Dünya Sineması kategorisinde gösterilecek.
İngiltere’de East End Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülünü alan Sarmaşık, Karlovy Vary Film Festivali ve Sydney Film Festivali gibi önemli festivallere katıldı.

Tolga Karaçelik, Insignia Yapım, Kala Film ve CinCromatix Kg ile Bilge Elif Turhan ortak yapımcılığında hayata geçirilen “Sarmaşık”, bir armatörün iflas edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile kaptan arasındaki hiyerarşik mücadeleyi anlatıyor.

Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki’nin, montajını Evren Luş’un yaptığı, müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç imzası taşıyan filmde, Nadir Sarıbacak, Kadir Çetin, Hakan Karsak, Osman Alkaş, Seyithan Özdemir, Onur Öztürk, Ömer Acar ve Ahmet Baki Kurtuluş rol aldı.

edebiyathaber.net (21 Ağustos 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r