Sabâ Altınsay eski ve yeni romanlarıyla Düşbaz Kitaplar’da

Haziran 16, 2023

Sabâ Altınsay eski ve yeni romanlarıyla Düşbaz Kitaplar’da

Sabâ Altınsay’ın Kritimu, Girit’im Benim ve Faili Malum romanları Düşbaz Kitaplar etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Geçtiğimiz yıl Altınsay’ın ilk romanı Kritimu-Girit’im Benim’i yeniden basan Düşbaz Kitaplar, ayrıca yazarın, bir kadının günümüz Türkiye’sinde cinnetten cinayete, cinayetten cinnete sürüklenen hikâyesini anlattığı ve çok beğenilen son romanı Faili Malum’u da okurlarla buluşturdu. Altınsay’ın Benim Hiç Suçum Yok adlı bir diğer romanı ve yazmakta olduğu yeni kitabı da önümüzdeki dönemde Düşbaz Kitaplar tarafından basılacak.

Sabâ Altınsay’ın kitapları, artık Ayrıntı Yayınları’nın edebiyatta yeni yollar keşfetme heyecanı ve arzusuyla yola çıkan markası Düşbaz Kitaplar çatısı altında edebiyatseverlerle buluşuyor. Altınsay’ın, Giritli bir ailenin adadan kopuşunu kendine has diliyle ve anlatımıyla kaleme aldığı ilk romanı Kritimu-Girit’im Benim’i yeniden basan Düşbaz Kitaplar, yazarın hem Saint Joseph Lisesi Yılın En İyi Romanı Ödülü’nü Benim Hiç Suçum Yok adlı ikinci romanını ve henüz yazım aşamasında olan yeni kitabını okurlarla buluşturmaya hazırlanıyor. 

Sabâ Altınsay’ın yayımlanan son romanı Faili Malum ise, Türkiye’nin 1998 ile 2021 yılları arasını işaret ediyor. Sıradan bir cinayet üzerinden gelişen hikâye, okuru hepimizin yakından tanıdığı aile ve yakın çevresiyle buluşturuyor. Ailenin büyük kızı Nihan’ın merkezde olduğu roman, sadece aileyi derinden sarsan acının failiyle değil, bu coğrafyanın tüm malum failleriyle yüzleşiyor; 12 Eylül öncesine ve sonrasına uzanarak adalet ve suç kavramlarını sorguluyor. Karakterlerine eşlik edercesine üslubunu da derinleştirerek kelimelerle ustaca oynayan ve okurun hayal gücünü genişleten Altınsay’ın Faili Malum’u, sürpriz bir sonla okurları da nihayetinde anlatıya dahil ediyor. Faili Malum’un Storytel’deki sesli kitabını ise Deniz Yüce Başarır seslendiriyor. 

Sabâ Altınsay’ın Kritimu, Girit’im Benim ve Faili Malum romanları, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Bilgi için: ayrintiyayingrubu.com/dusbaz

instagram.com/dusbazkitap

twitter.com/dusbazkitaplar

SABÂ ALTINSAY HAKKINDA

1961 yılında Çanakkale’de doğdu. Ortaöğrenimini TED Ankara Koleji’nde, lise öğrenimini Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi, İletişim Fakültesi mezunu olan Altınsay’ın ilk romanı Kritimu, Girit’im Benim ilk olarak 2004 yılında Can Yayınları tarafından yayımlandı ve Türkiye’den sonra Yunanistan, Bulgaristan, Hırvatistan ve Suriye’de okurlarıyla buluştu. Yazarın ikinci romanı Benim Hiç Suçum Yok, 2011 yılında yayımlandı ve aynı yıl, “Saint Joseph Lisesi Yılın En İyi Romanı” ödülünü aldı. Altınsay, Kadın Öykülerinde İstanbul adlı antolojide “Kedi” başlıklı öyküsüyle yer aldı. “Kimsecik” ise Unser Istanbul, Junge turkishe Literatur adlı antolojide Almanca olarak yayımlandı. Faili Malum, yazarın üçüncü romanıdır.

edebiyathaber.net (16 Haziran 2023)

Yorum yapın