Masthead header

“Postu Modern Kızıl Tilki”, “Tuhaf Etki” dizisinden

Hakan Toker ve Pelin Kalp’in kaleme aldığı “Postu Modern Kızıl Tilki”, “Tuhaf Etki” dizisinden Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) “Tuhaf Etki” adını taşıyan edebiyat dizisiyle dünden bugüne Türkçenin sıra dışı yapıtlarını bir araya getirmeye devam ediyor.

Postu Modern Kızıl Tilki, kurguda ve hayatta ayaklarımıza dolanan tesadüflerin izini sürerken alttan alta “Postmodern olmak adına ne kadar ileri gidilebilir?” sorusuna yanıt arıyor. Postu Modern Kızıl Tilki, yine bir tesadüf eseri yazgıları kesişen ve sayfalar ilerledikçe hangisinin gerçek hangisinin kurmaca olduğunu anlamanın gittikçe zorlaştığı Pelin Kalp ve Hakan Toker’in hikâyesini anlatıyor.

Pelin Kalp ve Hakan Toker, sınıflandırılması çok zor olan bu anlatıda modernizm ve postmodernizm gibi edebiyatın son yüz yılını meşgul eden akımların altından girip üstünden çıkarken kimi gerçek kimi hayali onlarca yazarı da kurgusuna davet ediyor. Edebiyat dünyasına boylu boyunca gerilen örümcek ağlarının üzerinde gezinen kitap, okur-metin ilişkisinden kadın-erkek ilişkilerine birçok farklı konuya değiniyor.

edebiyathaber.net (13 Ekim 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r