Para yönetmekle ilgilenenler için temel bir kaynak

Aralık 22, 2022

Para yönetmekle ilgilenenler için temel bir kaynak

Brent Donnelly’nin Alfa Trader: Profesyonel Alım Satım İşlemlerinin Zihin Yapısı, Yöntemleri ve Matematiği adlı kitabı, S. Cem Çiloğlu çevirisiyle Epsilon Yayınevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

30 yıla yakın bir süredir döviz piyasalarında işlem yapan Brent Donnelly’nin, finansal piyasalarda alım satım psikolojisi ve rasyonel davranış üzerine tecrübelerini paylaştığı kitabı Alfa Trader, Türkiye’deki okurlarla buluşuyor! Yayımlanır yayımlanmaz bir klasik haline gelen Alfa Trader, para yönetmekle ve “piyasayı yapanların” arkasındaki davranışsal psikolojiyle ilgilenen herkes için temel bir kaynak…

Brent Donnelly’nin, trader’ların günlük olarak karşılaştıkları zorlukları ve günümüz piyasalarında yollarını en iyi nasıl bulabileceklerini anlattığı Alfa Trader: Profesyonel Alım Satım İşlemlerinin Zihin Yapısı, Yöntemleri ve Matematiği adlı kitabını dilimize S. Cem Çiloğlu çevirdi. Türkçede Epsilon logosuyla yayımlanan Alfa Trader, finans dünyasındaki yüksek bahisli rekabette nasıl hayatta kalınacağı ve nasıl başarılı olunacağı sorularına cevap ararken okurlara Alfa Trader olma yolunda önemli bilgiler sunuyor.

Finansal piyasalarda alım satım işlemleri, dünyanın en zeki beyinleri ve en pahalı bilgisayarları tarafından oynanan karmaşık, kaotik, gevşek kurallı bir oyundur ve çözümü en zor bulmacadır. En üst seviyede uzun bir süre alım satım yapabilen çok az insan vardır. Oyun sürekli değişir. Kuralları, mekaniği ve olasılıkları gözlemlemesi zordur, ayrıca devamlı akışkan bir hâldedir. Tam bir planınız olduğunu düşündüğünüz anda, BAM! Ağzınızın ortasına yumruğu yersiniz.

Alım satım işlemleri, muazzam finansal ödülleri ve başlamak için önlerinde hemen hiç engel olmaması nedeniyle zeki ve azimli kişileri cezbeder. Ancak mantıksız, disiplinsiz veya kendine aşırı güvenen biriyseniz, hiçbir zekâ veya beceri yeterli değildir. Kendini yok etme dürtüsüne direnemezseniz en iyi analiz bile işe yaramaz.

BRENT DONNELLY HAKKINDA

1995’ten bu yana döviz piyasalarında işlem yapan Brent Donnelly, kitap yayıma hazırlandığı sırada HSBC New York’ta kıdemli döviz traderı olarak çalışmaktaydı. The Art of Currency Trading (Wiley, 2019) kitabının yazarıdır. Ayrıca her gün AM/FX adında, yaygın şekilde okunan, saygın bir makro ve döviz bülteni yayımlamaktadır. Kariyeri boyunca, döviz piyasasındaki en iyi bankaların bazılarında piyasa yapıcı ve trader olarak çalışmış ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Tüm dünya piyasalarında taktiksel makro işlemleri yapmaktadır. Para birimleri, döviz opsiyonları, endeks vadeli işlemleri, NASDAQ hisse senetleri ve emtia işlemleri konusunda geniş tecrübeye sahiptir. Brent, deneyimli bir risk alıcının benzersiz bakış acısına sahip saygın bir makro düşünürdür. The Economist, Epsilon Theory, Real Vision, Wall Street Journal, Financial Times, Bloomberg ve CNBC tarafından alıntılanmış ya da bu mecralara yazılar yazmıştır.

HSBC’ye katılmadan önce Brent, Citi New York’ta G10 Spot Doviz Masası başkanı ve Nomura New York’ta G10 Döviz Alım Satımı küresel başkanı olarak görev almıştır. Ayrıca üç yıl boyunca Connecticut’taki büyük bir hedge fonda portföy yöneticisi olarak çalışmıştır. Kanada televizyonlarında yayınlanan “Daft Planet” adlı bir çizgi film hazırlayıp senaryosunu yazan Brent, bir gün Man Booker Ödülü’nü kazanmanın hayalini kurmaktadır.

Bilgi için: epsilonyayinevi.com

instagram.com/epsilonyayinevi

facebook.com/EpsilonYayinevi

twitter.com/epsilonYayinevi

youtube.com/channel

edebiyathaber.net (22 Aralık 2022)

Yorum yapın