Masthead header

“Özgür Edebiyat” yayın hayatına son veriyor!

1392913_10151770738277972_890676550_nEdebiyatseverler tarafından ilgiyle izlenen “Özgür Edebiyat” dergisi, 42. sayısıyla yayın hayatına son verdiğini açıkladı.

Editörün kaleme aldığı “Tadında bırakmak” başlıklı yazıyla kararın gerekçesini açıklayan derginin son sayısı olan 42. sayısında Oya Uysal, Gültekin Emre, Sina Akyol, Nilgün Üstün, Metin Celâl, Abdullah Şevki, Gökçenur Ç., Bâki Ayhan T., Selahattin Yolgiden, Gülçin Sahilli şiirleriyle;

Ayla Şenel, Bengü Vahapoğlu, İlknur Karanfil, Mehmet Kavuk, Özgür İrenhür, Rasim Erdem Avşar, Yeşim Kuşçu Ermutlu, Atilla Birkiye öyküleriyle yer alıyor.

Ayrıca, Oktay Taftalı 80 kuşağı şiiri ve politika’yı yazdı. Veysel Çolak Şiir, düşünce özgürlüğü ve siyasi tarih, Selim Yalçıner Almanlara okumayı öğreten adam, Abdullah Şevki Wittgenstein’da şiir ve anlatılamayan ilişkisi üzerine, Bâki Asiltürk-Mehmet Sümer Diyalojik Okuma, Tarih Ayı Öfkesi ve Zeval, Ercan Y. Yılmaz Romana dönmenin yolları, Kemal Bek Türkçe konusunda muzır sorular ile Özgür Edebiyat’ta.

edebiyathaber.net (4 Kasım 2013)

  • Müstehan - 04/11/2013 - 10:05

    Özgür edebiyat, sadeliği, şiir ve öykü doluluğuyla okumaktan zevk aldığım bir dergiydi. Böyle bir karar almaları üzdü doğrusu…cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r