Masthead header

Özgür Edebiyat dergisinin 35. sayısı çıktı

2007 yılından bu yana iki ayda bir  yayınlanan  Özgür Edebiyat dergisinin yayın kurulunda  Metin Celal,  Atilla Birkiye ve Adnan Özer bulunuyor.

Hikaye ve şiire eşit ölçüde yer verilen Özgür Edebiyat’ın Eylül-Ekim sayısı çıktı. Dergide Yekta Kopan’la yapılan samimi bir söyleşiyi bulabilirsiniz. Ayrıca bu sayıda Edebiyat Haber öykü editörü Zeynep Sönmez’in “Mektup” adlı öyküsü de yer alıyor.

Dergide yer alan diğer ürünler ve yazarları sırasıyla şöyle:

Dost gemilerin ardından, Oktay Taftalı,  Şiirler, Veysel Çolak,  Deniz kabukları, Berna Özpınar, Ma Şuri, Ruhum, Fatma N., Facebook şiirleri, Cihan Oğuz, Arap, Cem Kertiş, Böyle çiçeklendiğimiz, Betül Dünder, Pamuk prenses ve yedi cüceler, Derya Sönmez, Dilin ucunda kuş sesi aman avcı, Hakan Cem, Bir kuğu üç insan, Mustafa Cengiz, Şiirler, Gökçenur Ç., Nazime hanım, Sevtap Ayyıldız, Temkin, Hasip Bingöl, Okyanuslar beni bekliyor…, Vicdan Efe, Denize yağan kar, Gökhan Arslan, Mektup, Zeynep Sönmez, Borges ve sahte geçmiş, V. S. Naipaul, Diyalojik Okuma, Haydar Ergülen’in iki kitabı, Baki Asiltürk-Cenk Gündoğdu, “Söz”ün gücü ve değersizleşmesi…, Abdullah Şevki, Sokak Dili’nin edebiyata ‘sızma’ mücadelesi bitebilir mi?, Selim Yalçıner, Kızıl kuğular gecesi, Şeref Bilsel, Ümit Aktaş’ın Rüya’sı, Ahmet Sait Akçay, Mehmet Erte’nin ilk romanı Sahte, Ersan Üldes, Yazarın Masası: Yekta Kopan, Adnan Özer, Atilla Birkiye, Metin Celâl, Türkçe konusunda muzır sorular, Kemal Bek, Ne var ne yok (XVI), Özdemir İnce, Kalemin ucu, Atilla Birkiye

4 Eylül 2012

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r