Masthead header

“Ördek, Ölüm, Ölüm ve Lale” hep kitap logolu yeni basımıyla raflarda

Ödüllü yazar ve çizer Wolf Erlbruch’un klasikleşmiş modern çocuk kitapları arasında anılan Ördek, Ölüm ve Lale adlı kitabı, hep kitap etiketiyle okuyucuyla buluştu. Kitap, Bahar Siberin Almanca aslından dilimize çevirdiği kitap, zorlu bir konuyu sıcak, esprili ve zarif bir dille anlatıyor.  

Tanıtım bülteninden:

Her çocuk bazen ölümün ne olduğunu sorar. Böylesine önemli bir soruya verilebilecek basit bir yanıt var mıdır? Wolf Erlbruch’un yazıp resimlediği Ördek, Ölüm ve Lale, zorlu bir konuyu sıcak, esprili ve zarif bir dille anlatıyor. Kitap, çocuklara olduğu kadar yetişkinlere de hitap ediyor.

Bir süredir Ördek’in içinde tuhaf bir his vardı.

“Kimsin sen ve neden beni takip edip duruyorsun?”

“Sonunda beni fark etmene sevindim,” dedi Ölüm.

“Ben Ölüm’üm.”

Ördek dehşetle irkildi. Başka türlüsü beklenemezdi.

“Beni almaya mı geldin?”

“Yeni gelmiş değilim, doğduğun günden beri hep yakınındayım zaten. Ne olur ne olmaz diye.”

“Ölüm hakkında altın standartlarda bir resimli kitap: Ördek, Ölüm ve Lale… Bu sıra dışı kitabın aynı anda insanın hem kalbini kırmasını hem de rahatlatmasını tarif etmek imkânsız ama bu kitap bunu yapıyor.” –New York Times

“Uzun zamandır gördüğüm en etkileyici resimli kitap. Bir ördek ölümle arkadaş oluyor ve bunu dünyanın en doğal şeyiymiş gibi yapıyor. Emin olun, yetişkinler bu kitabı çocuklardan daha çok garipseyecek. Şaşırtıcı.” –Patrick Ness

Wolf Erlbruch hakkında:

1948 yılında Almanya’da doğan Wolf Erlbruch yazar ve illüstratör kimliği ile biliniyor. Çocuk edebiyatının en önemli ödüllerinden Hans Christian Andersen Madalyası ile Astrid Lindren Anma Ödülü’nün sahibi olan yazar ve çizerin Ördek, Ölüm ve Lale kitabı klasikleşmiş modern çocuk kitapları arasında anılıyor.

edebiyathaber.net (21 Eylül 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r