Ödüllü Şef Yazar Aydan Üstkanat’tan “Mevsiminde Yemek”

Ocak 12, 2022

Ödüllü Şef Yazar Aydan Üstkanat’tan “Mevsiminde Yemek”

Aydan Üstkanat’ın “Mevsiminde Yemek” adlı kitabı Altın Kitaplar etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yemek kitapları yarışmalarının Oscar’ı olarak kabul edilen Gourmand Cookbook Awards 2021’de “Yılın Yazarı” seçilen şef yazar Aydan Üstkanat’ın yeni kitabı Mevsiminde Yemek gıdaları tanımak ve doğru zamanda, doğru şekilde tüketmek için özenle kaleme alınmış bir rehber. Günümüzde hazır gıdaların, hızlı tüketilmek için üretilmiş yemeklerin, işlenmiş ürünlerin, GDO’lu tohumlardan yetiştirilen sebze ve meyvelerin tüketimi gittikçe artıyor. Aydan Üstkanat bu kitapta, bu sağlıksız akışın tersine yüzüyor ve mevsim ürünlerine uygun beslenmenin öneminin altını kalın çizgilerle çiziyor.

Her mevsimin malzemelerini özenle seçip listelerken bunları birbirinden yaratıcı ve lezzetli tariflerle şekillendiriyor. Mevsiminde Yemek, vizyonu ve yaratıcılığıyla bir yemek kitabından çok daha fazlası…

Sayfa Sayısı: 248

Fiyatı: 185.00 TL

Yazar Hakkında

İzmir doğumlu Aydan Üstkanat, sanatın pek çok dalında eğitim aldı. Resim ve müzik çalışmaları da yapan yazar, Girit kökenli ailesinden öğrendiği yemek kültürünü sanatçı, araştırmacı ve yaratıcı kimliğiyle geliştirdi. Aynı zamanda yemek yazarı, stilisti ve fotoğrafçısı da olan Üstkanat, dergilerle başlayan yazı hayatını, sekiz yıldır ulusal bir gazetede gastronomi yazıları yazarak sürdürüyor. Aydan Üstkanat şekerSiz adlı kitabı ile 2013 yılında Gourmand Cookbook Awards’da “En İyi Şef Yazar” ve “En İyi Tasarım” ödülünü, Altın Kitaplar Yayınevi’nden yayımlanan Un kitabı ile ise Gourmand Cookbook Awards “En İyi Fotoğrafçı” ödülünü kazandı. 2021 yılında Yap Ye Paylaş kitabı ile yine Gourmand Cookbook Awards’da “Yılın En İyi Yazarı” ve “Yılın En İyi Kitabı” ödüllerine layık görüldü.

www.aydanuskanat.com

Yazarın Aldığı Ödüller

Gourmand Awards 2013 Şekersiz Kitabı “En İyi Tasarım” Gourmand Best of the World ödülü

Gourmand Awards 2013 Şekersiz kitabı “En İyi Şef Yazar” Gourmand Best of the World ödülü

Gourmand Awards 2017 Un kitabı “En İyi Fotoğrafçı” Gourmand Best of the World Ödülü

Türkiye Lezzet Ödülleri 2017 “En İyi Yemek Yazarı” ödülü

Ateşbaz-ı Veli Ödülleri 2017 Un kitabı “Yılın En İyi Yemek Kitabı” ödülü

Gourmand Awards 2020 Yap Ye Paylaş kitabı Sonbahar Hasadı “En İyi Kitap” Gourmand Best of the World ödülü

Gourmand Awards 2021 Yap Ye Paylaş Kitabı “Yılın Yazarı” Best in the World ödülü

edebiyathaber.net (12 Ocak 2021)

Yorum yapın