Nazım Hikmet’in 120. doğum günü Çankaya’da kutlanıyor

Ocak 11, 2022

Nazım Hikmet’in 120. doğum günü Çankaya’da kutlanıyor

Çankaya Belediyesi, şair Nazım Hikmet Ran‘ı 120’nci doğum gününde üç büyük etkinlikle anacak. 13 Ocak’ta “Nazım’la 120 Yıl” Karma Sergisi’yle başlayacak etkinlikler, 20 Ocak’ta Nebil Özgentürk’ün “Nazım Moskova’da” belgeseli gösterimi ve Serenad Bağcan ile Ferhat Livaneli Orkestrası konseri ile devam edecek. Anma etkinlikleri, 21 Ocak’ta Rutkay Aziz’in yönettiği “Memleketimden İnsan Manzaraları” tiyatro oyunuyla sona erecek.

“İyi ki Doğdun Nazım Hikmet” başlığıyla gerçekleşecek etkinlikler, 13 Ocak’ta sanatçı İbrahim Demirel’in küratörlüğünde hazırlanan “Nazım’la 120 Yıl” Karma Sergisi’yle başlayacak. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek sergide, 13 sanatçının Nazım Hikmet’in şiirlerinden ilham alarak oluşturdukları eserleri, 6 Şubat’a kadar ziyaretçilerle buluşacak.  

“Nazım’la 120 Yıl” etkinlikleri, 20 Ocak’ta Nebil Özgentürk’ün hazırladığı “Nazım Moskova’da” belgesel gösterimi ve Serenad Bağcan ile Ferhat Livaneli Orkestrası konseriyle devam edecek. Ücretsiz düzenlenecek belgesel gösterimi ve konserin yer fişleri, 14 Ocak’tan itibaren Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nden alınabilecek.

Anma etkinlikleri, 21 Ocak’ta Rutkay Aziz’in yönettiği ve Perdeci Oyuncular Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Memleketimden İnsan Manzaraları” tiyatro oyunuyla sona erecek. 

Kaynak: GazeteDuvaR (11 Ocak 2022)

Yorum yapın