Mudanya 1. Kitap Fuarı başlıyor

Ağustos 21, 2019

Mudanya 1. Kitap Fuarı başlıyor

Mudanya, 23 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında ‘Uluslararası Göç ve Mültecilik’ temasıyla Mudanya 1. Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Mütareke Meydanı’nda açıkhavada düzenlenecek olan ve toplam 65 yayınevi ile 55 yazarın katılacağı fuarın onur konuğu Emre Kongar. 

“Oku-düşün-aydınlan” sloganıyla düzenlenecek Mudanya Kitap Fuarı’nın ilk günü olan 23 Ağustos’ta, saat 15.00’te aralarında Prof. Dr. Emre Kongar ve eski dışişleri bakanı Murat Karayalçın’ın da bulunduğu konuşmacıların katılımıyla ‘Türkiye’nin Dış Politikası ve Mültecilik’ başlıklı söyleşi düzenlenecek.

24 Ağustos’ta ise saat 17.00’de Arca Atay’ın moderatörlüğünde ‘Bursa’da Ekoloji Mücadelesi’ başlığı konuşulacak.
Fuar boyunca siyasetten edebiyata, milli mücadelenin karakterinden göç, mübadele ve mültecilik krizine, ekonomiden basın özgürlüğüne pek çok konuda söyleşi düzenlenecek. Fuar boyunca ünlü ve uzman isimlerin katılımıyla çocuklara ve yetişkinlere yönelik drama, temizlik, yemek yapım, cinsiyet ayrımcılığı ve şiddet konulu eğitim, karikatür gibi alanlarda atölyeler yapılacak. Aralarında siyasetçi, gazeteci ve şairlerin de bulunduğu yazarların imza günleri düzenlenirken 30 Ağustos gecesi Mor ve Ötesi sahne alacak.

Fuar 15.00-23.00 saatleri arasında açık olacak.

edebiyathaber.net (21 Ağustos 2019)

Yorum yapın