Milliyet Sanat’ın Eylül sayısı yayımlandı

Eylül 2, 2023

Milliyet Sanat’ın Eylül sayısı yayımlandı

Milliyet Sanat’ın Eylül sayısı yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Türkiye’nin ve dünyanın kültür sanat gündemine ışık tutan yazıları, özel röportajları ve haberleriyle Milliyet Sanat’ın Eylül 2023 sayısı çıktı! Kapağına, opera balenin antik sahnesi Aspendos’u ve 30. yaşını kutlayan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’ni taşıyan yeni sayı, Füsun Onur söyleşisinden Murathan Mungan imzalı bir yazıya, İngiltere’deki “sıfır atık tiyatro”dan Nuri Bilge Ceylan’ın “KURU OTLAR ÜSTÜNE”sine ve 33. Akbank Caz Festivali’ne dopdolu bir içerikle okurlarını bekliyor.

Milliyet Sanat, Eylül 2023 sayısında 4-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 30. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’ni kapağa taşırken hem festival programına hem de Aspendos’un tarihine kapsamlı bir bakış sunuyor.

Almanya’nın Köln kentindeki Museum Ludwig’de 16 Eylül’de açılacak retrospektifiyle gündem yaratan Füsun Onur, yeni sayıda Barbara Engelbach ve Emre Baykal küratörlüğündeki sergisine ilham veren anılarını Evrim Altuğ ile paylaşıyor.

Nuri Bilge Ceylan’ın, 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini yaptıktan sonra 29 Eylül’de vizyona girecek son filmi “Kuru Otlar Üstüne”yi Vecdi Sayar’ın kaleme aldığı Eylül 2023 sayısında, İngiltere’nin ilk sıfır atık tiyatrosu Greenhouse Theatre’ın sanat yönetmeni Oli Savage’ın röportajı da yer alıyor.

Murathan Mungan’ın, edebiyattan sinemaya, sahneden tarihe tam anlamıyla her yere “burnunu” sokmuş olan burun üzerine bir yazı kaleme aldığı Milliyet Sanat Eylül 2023 sayısı, 23 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 33. Akbank Caz Festivali’nin programına da geniş yer ayırıyor.

Milliyet Sanat’ın müzik, edebiyat, plastik sanatlar, sinema, podcast ve sahne sanatları sayfalarında daha birçok ilgi çekici röportaj, kültür sanat dünyasının nabzını tutan renkli haberler, köşe yazıları ve kapsamlı incelemeler sanatseverleri bekliyor. 

edebiyathaber.net (2 Eylül 2023)

“Milliyet Sanat’ın Eylül sayısı yayımlandı” üzerine bir yorum

Yorum yapın