Masthead header

Manuel Vilas 8 Kasımda İstanbul Kitap Fuarı’nda

MANUEL VILAS (por Columna Villarroya)İspanyol yazar Manuel Vilas, 34. İstanbul Uluslararası Tüyap Kitap Fuarı kapsamında, 8 Kasım saat 16:45’te Heybeliada Salonu’nda yapacağı söyleşinin ardından Ayrıntı Yayınları’ndan çıkan “Parıltılı Armağan” (El luminoso regalo) adlı  kitabını imzalamak üzere Ayrıntı Yayınları standında okurlarıyla buluşacak.

Manuel Vilas (Barbastro, 1962), ozan ve romancıdır. Şiir kitapları arasında El cielo (DVD Ediciones, 2000), Resurrección (XV. Jaime Gil de Biedma Ödülü, Visor, 2005), Calor (VI. Fray Luis de León Ödülü, Visor, 2008) ve Gran Vilas (XXXIII. Ciudad de Melilla Ödülü, Visor, 2012) öne çıkmaktadır.

Tüm şiirleri, 2010 yılında (Visor) Amor başlığı altında yayınlandı. Eserleri arasında Quimera Dergisi tarafından 21. yüzyılın ilk on yıllık döneminde en önemli on İspanyol romanından biri olarak seçilen España (DVD Ediciones, 2008; Punto de Lectura, 2012); Librería Cálamo Ödülü’ne layık görülen Aire Nuestro (Alfaguara, 2009), Los inmortales (Alfaguara, 2012) ve El luminoso regalo “Parıltılı Armağan” (Alfaguara, 2013) yer almaktadır.

Facebook yazılarını Listen to me (La Bella Varsovia, 2013) başlıklı kitabında derleyen yazarın, şimdilerde ise içerisinde kısa öykülerinin yer aldığı ilk kitabı Zeta (Salto de Página, 2014) tekrar yayınlanıyor.

Son eserleri arasında XVII. Generación del 27 Ödülü’ne layık görülen şiir kitabı El hundimiento (Visor, 2015) ve öykülerinin yer aldığı Setecientos millones de rinocerontes (Alfaguara, 2015) bulunmaktadır.

Yazar Şubat 2015’te Lou Reed ve İspanya üzerine kaleme aldığı kitabıyla X. Llanes de Viajes Ödülü’ne layık görüldü. Şiir, öykü ya da romanları büyük ulusal antolojiler içerisinde yer almaktadır.

Eserleri Fransızca, Almanca, İtalyanca, Türkçe ve Bulgarcaya tercüme edilmiştir.

Sürekli olarak ulusal basında yer alan ABC Kültür, El Mundo, Babelia vb. gibi dergi ve gazetelere yazılarıyla katkıda bulunmaya devam etmektedir.

edebiyathaber.net (6 Kasım 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r