Prof. Dr. Saadetin Eskiçorapçı, “Konuşulmayan Erkeklik” kitabının söyleşisi ve imza günüyle 25 Ocak’ta Kültür 365’te

Ocak 6, 2023

Prof. Dr. Saadetin Eskiçorapçı, “Konuşulmayan Erkeklik” kitabının söyleşisi ve imza günüyle 25 Ocak’ta Kültür 365’te

Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı, ezber bozan kitabı Konuşulmayan Erkeklik çerçevesinde 25 Ocak Çarşamba akşamı saat 19.00’da Kültür 365’te düzenlenen “Kadınlarla Erkekliği Konuşuyoruz” başlıklı söyleşi ve imza gününde okurlarıyla buluşacak. Epsilon’dan çıkan Konuşulmayan Erkeklik’te Prof. Dr. Eskiçorapçı, erkeklerin anlatmaktan çekindiği sorunlarına, konuşulmayan ve hatta tabu sayılan erkek hastalıklarına ışık tutuyor. “Erkekler konuşmaya başlayacaksa bu, kadınlar sayesinde olacak,” diyen başarılı hekim, kitabının sadece erkekler için değil, çevresindeki erkekleri anlamak isteyen kadınlar için de çok önemli bir kaynak olduğuna da dikkat çekiyor.

Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı, Epsilon logosuyla yayımlanan ilk kitabı Konuşulmayan Erkeklik’te üroloji ve üroonkoloji hekimliği alanında edindiği deneyimi ve izlenimlerini aktarıyor. “Erkeklik” ile ilgili yanlış bilinen konulara, yanlış inanışlara ve bilgi eksikliklerine ışık tutmayı amaçlayan Konuşulmayan Erkeklikte birçok kişinin bilmediği ya da üstünde durmadığı gerçekler, soru-cevap şeklinde ve kolay anlaşılabilir bir dille anlatılıyor. Kadınlar sorunlarını anlatmakta daha rahat ve çözüm odaklıyken erkeklerin konuşmaktan ve çözüm aramaktan neden kaçtığı sorusuna yanıt arayan Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı, bu problemin hem biyolojik hem de sosyolojik temellerine iniyor. “Erkeklik nedir?”, “Neden herkesin kendine göre bir erkeklik algısı var?”, “Erkeklerde beden algısı her şey midir?” gibi sorularla yola çıkan Konuşulmayan Erkeklik kitabı; erkek cinsel organları ve bunlarla bağlantılı hastalıklar, erkek doğum kontrol yöntemleri, andropoz ve menopoz arasındaki farklar gibi birçok önemli konuyu kapsıyor.

Konuşulmayan Erkeklik, sadece erkekler için değil, çevresindeki erkekleri anlamak isteyen tüm kadınlar için de pratik ve faydalı bilgiler içeriyor. Erkekliğin konuşulmayan kısmının aslında en çok kadınları etkilediğini ifade eden başarılı hekim, doktora gitmekten ve dertlerini anlatmaktan çekinen erkekleri konuşmaya davet ederken “Erkekler konuşmaya başlayacaksa bu, kadınlar sayesinde olacak,” diyor. Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı’nın “Kadınlarla Erkekliği Konuşuyoruz” başlıklı söyleşisi, 25 Ocak 2023 Çarşamba akşamı saat 19.00’da Kültür 365’te gerçekleşecek. Söyleşinin ardından Eskiçorapçı, okurların kitaplarını da imzalayacak.

PROF. DR. SAADETTİN ESKİÇORAPÇI HAKKINDA Saadettin Eskiçorapcı 1973 yılında Konya’da doğmuş, liseyi Ankara Fen Lisesi’nde bitirmiştir. 1991-2002 arasındaki 11 yılda, Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nde eğitimini tamamlayıp

sırasıyla tıp doktoru ve üroloji uzmanı unvanlarını almıştır. 2002-2005 yılları arasında, yine Hacettepe Üniversitesi’de üroonkoloji eğitimini tamamlamıştır. Prof. Dr. Eskiçorapcı, 2007 yılında üroloji doçenti, 2013 yılında üroloji profesörü unvanlarını almıştır. Yazar, ABD’de Stanford Üniversitesi, Almanya’da Eppendorf ve Heidelberg üniversitelerinde, üroonkoloji alanında iki yıl süren çalışmalarda bulunmuştur. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış 250 civarında bilimsel çalışması bulunmaktadır. Bilimsel alanda özellikle prostat ve hastalıkları ile ilgili birçok ödül almıştır. Ulusal ve uluslararası saygın tıbbi kitaplarda, özellikle üroonkoloji ve robotik ve laparoskopik cerrahi konularında

11 bölüm yazarlığı, 1 editörlüğü bulunmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında birçok okulda, lise ve üniversite öğrencilerine akademik kariyer alanında danışmanlık yapmaktadır. Robotik cerrahi ve lazer teknikleri gibi sağlıkta teknoloji kullanımı konusundaki deneyimiyle “teknoloji ve sağlık” alanında eğitimler vermektedir. Sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirme çalışmaları yapan Prof. Dr. Eskiçorapcı aynı zamanda NTV’de “En Sağlıklı Sohbetler” programında sunucu-moderatör olarak görev almıştır. Bunlara ek olarak profesyonel “Erickson Coaching” eğitimi almıştır ve sağlık alanında coaching hizmeti sunmaktadır.

Bilgi için:

instagram.com/kultur.365

epsilonyayinevi.com

instagram.com/epsilonyayinevi

facebook.com/EpsilonYayinevi

twitter.com/epsilonYayinevi

youtube.com/channel

edebiyathaber.net (24 Ocak 2023)

Yorum yapın